poniedziałek, 03 kwiecień 2023 10:39

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła zakwalifikowała się do otrzymania wsparcia w ramach Priorytetu 3. "Narodowego programu rozwoju czytelnictwa 2.0" w roku 2023. Kwota wparcia finansowego ze środków budżetu państwa wynosi 12 000 zł. Większa część środków zostanie przeznaczona na wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej, pozostałe zostaną wydane na elementy wyposażenia placówki oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Przy realizacji działań czytelniczych niezwykle ważne jest współdziałanie w środowisku lokalnym.Liczymy na owocną współpracę z jednostkami lokalnymi, Ośrodkiem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną oraz Przedszkolem Publicznym w Zawidowie. Planujemy uczestnictwo, współorganizowanie lub organizowanie wydarzeń kulturalnych popularyzujących czytelnictwo, m.in. Dnia Głośnego Czytania, Narodowego Czytania, akcji "Czytam Sobie i czytam Tobie", warsztatów i spotkań z twórcami literatury dla dzieci i młodzieży. Wszystkie nasze działania maja na celu wsparcie wszechstronnego rozwoju dzieci- młodych obywateli.

Czytany 414 razy