poniedziałek, 03 kwiecień 2023 11:32

"BĄDŹMY PRZYJACIÓŁMI PRZYRODY"

"BĄDŹMY PRZYJACIÓŁMI PRZYRODY"
Pod takim hasłem odbywa się XVI Regionalny Konkurs Przyrodniczo - Krajoznawczy Edukacji Wczesnoszkolnej klas 2 i 3. Szkolny etap konkursu, dnia 15 marca, pisało 64 uczniów, spośród których do eliminacji regionalnych przeszli Michał Broda, Ignacy Wasielewski, Franciszek Markiewicz oraz Hanna Rutowicz. Tym samym uczniowie ci znaleźli się w grupie 21 najlepszych uczniów w regionie na 381 biorących udział.
II etap konkursu odbył się 31 marca w Szkole Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie. Czwórka naszych reprezentantów wiedziała, że np.  gołoborza są w Świętokrzyskim Parku Narodowym, że pliszka buduje gniazdo w trawie a największym drapieżnikiem nocnym jest puchacz.
III etap konkursu - finał regionalny odbędzie się 27 i 28 kwietnia. Do finału jako drugi w regionie dostał się Michał Broda.
Gratulujemy i trzymamy kciuki :)
Czytany 467 razy