poniedziałek, 15 maj 2023 11:13

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

Z uwagi na fakt, iż w naszej szkole gra w szachy staje się coraz bardziej popularna, po raz pierwszy w historii szkoły, w bibliotece szkolnej, odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Do rozgrywek zakwalifikowało się prawie trzydzieścioro uczniów z klas I- VIII.Niezwykle cieszy, że swoich sił próbowali również uczniowie, którzy jeszcze we wrześniu nie potrafili grać w tę szlachetną grę, ale dzięki zajęciom szachowym oraz własnej ciężkiej pracy prawie wszyscy znaleźli się w dziesiątce najlepszych zawodników. Rozgrywki trwały cały kwiecień, uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych : klasy I- III oraz klasy IV- VIII. Turniej miał charakter otwarty. Po emocjonujących rozgrywkach (partie odbywały się z limitem czasowym) wyłoniono finalistów:

KLASY I- III SP

I miejsce

ADAM PAUSTIAN

II miejsce

IGNACY WASIELEWSKI

III miejsce

MICHAŁ BRODA

IV miejsce

NELA WOCHNA

V miejsce

FRANEK MARKIEWICZ

KLASY IV- VIII

I miejsce

DAWID JASIAK

II miejsce

WIKTOR ADAMCZYK

III miejsce

FRANCISZEK KOZAREK

IV miejsce

OSKAR KUROWSKI

V miejsce

REMIGIUSZ PRZEKOP

Gratulujemy!

Czytany 457 razy