czwartek, 18 maj 2023 11:17

Imponujące starty naszych lekkoatletów

Za nami Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. 16 maja w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej  nasi uczniowie klas siódmych i ósmych rywalizowali ze swoimi rówieśnikami ze szkół powiatu zgorzeleckiego. Nasz udział w tych zawodach obił się szerokim echem. Osiemnastoosobowa ekipa (10 dziewczyn i 8 chłopców) wywalczyła 12 medali, w tym 5 złotych. Osiągnęli przy tym kilka znaczących wyników. Worek medali rozwiązały Emilia Węckowska i Michalina Songin w biegu na 80 m przez płotki. Emila zdobyła złoty medal z czasem 13,4 s a Michalina zajęła miejsce na najniższym stopniu podium. Niedługo po nich, po pokonaniu poprzeczki zawieszonej na wysokości 143 cm w skoku wzwyż, Alicja Bednarczyk mogła cieszyć się z kolejnego złotego medalu. Medale z najszlachetniejszego kruszcu stały się również udziałem Andreasa Pospichala, Sylwii Sobali i Marty Borodacz. Andreas biegał 300 m przez płotki. Jego czas 45,40 s. plasuje go na dzień dzisiejszy w czołowej dziesiątce w Polsce w kategorii U16. Sylwia skoczyła w dal 4,45 m. Marta prowadziła swój bieg na 1000 m od początku i kontrolując jego przebieg, bez trudu odniosła zwycięstwo. Kolekcję medali powiększyli w kolorze srebrnym kolejno Maciej Masłowski w biegu 110 m przez płotki oraz sztafeta szwedzka chłopców w składzie: Filip Januszkiewicz, Błażej Kuźmicki, Andreas Pospichal, Kryspin Papla. Brązowe medale stały się udziałem Mai Wesołowskiej za bieg na 100 m, Radka Stępczyńskiego za bieg na 2000 m oraz sztafety szwedzkiej dziewcząt w składzie: Maja Wesołowska, Marcjanna Zasadzińska, Sylwia Sobala i Emilia Węckowska. To ogromny sukces wieńczący okres przygotowań. W zespole startowali jeszcze Martyna Hunth w rzucie oszczepem, Natalia Czerwińska w biegu na 300 m przez płotki, Kacper Słabicki i Amelia Kozikowska w pchnięciu kulą. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach rangi wojewódzkiej.