środa, 31 maj 2023 06:45

Sukcesy naszych na arenie wojewódzkiej

W miniony piątek 26 maja stadion lekkoatletyczny w Zgorzelcu stał się areną wojewódzkiego finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasi reprezentanci  spisali się znakomicie. Wywalczyliśmy 5 medali. Krążek w kolorze złotym stał się udziałem Andreasa Pospichala, który w pięknym stylu wygrał bieg na 300 m przez płotki. Srebrne medale zdobyły Alicja Bednarczyk w skoku wzwyż oraz Marta Borodacz w biegu na 1000 m. Na najniższym stopniu podium stanęli Sylwia Sobala za skok w dal oraz Radosław Stępczyński za bieg na 2000 m. Warto również podkreślić czwarte miejsca Emilki Węckowskiej oraz naszych sztafet szwedzkich (100-200-300-400). Sztafety biegły w składzie: Maja Wesołowska, Sylwia Sobala, Marcjanna Zasadzińska, Emilia Węckowska oraz Maciej Masłowski, Andreas Pospichal, Filip Januszkiewicz i Kryspin Papla.

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zostały sklasyfikowane na 6 miejscu, natomiast chłopcy na 8 miejscu w województwie. To znakomity wynik. Rywalizowaliśmy ze szkołami z Wrocławia, Bolesławca, Zgorzelca, Jeleniej Góry, Polkowic, itp. Ciężka praca przyniosła wymierne wyniki. Brawo. Gratulujemy.

Czytany 248 razy