czwartek, 01 czerwiec 2023 07:21

Jesteśmy mocni w lekkiej atletyce

30 maja w Zgorzelcu wystartowaliśmy w wojewódzkim finale Szkolnej Ligi LA. Bardzo trudne zawody, które wiązały się z koniecznością startu w różnych konkurencjach technicznych: bieg przez płotki, skok wzwyż, rzut dyskiem, skok w dal, sztafeta, itp. Wyniki uzyskane przez poszczególnych sportowców zamieniano na punkty według tabel lekkoatletycznych. Na wynik końcowy zespołu składało się 12 rezultatów punktowych. Konieczny był również start w każdym z bloków: sprint i płotki, skoki, rzuty, wytrzymałość i sztafeta 4x100m. Nasze zespoły (chociaż w niepełnych składach) zajęły 7 miejsca. Wygrały szkoły z Wrocławia i Twardogóry. Start w finale wojewódzkim naszych reprezentantów należy uznać za spory sukces. Gratulujemy.

Wkrótce starty naszych młodszych sportowców.

Czytany 220 razy