środa, 14 czerwiec 2023 09:29

Ogólnopolski konkurs "Misja Kieszonkowe".

W ramach programu „Misja Kieszonkowe” w klasach 1A, 2A, 5A i 6A podjęliśmy działania związane z finansami. Uczniowie poszerzali swoja wiedzę ekonomiczną,  rozmawialiśmy o oszczędzaniu. Dzieci stawiały pierwsze kroki w stronę finansowej samodzielności, zastanawiały się jak gospodarować pieniędzmi.

Uczniowie zwiedzili lokalne instytucje finansowe: filię Santander Bank S.A. oraz PKO Banku Polskiego oraz siedzibę Poczty Polskiej w Zawidowie. Pracownikom tych instytucji bardzo dziękujemy za gościnność, cierpliwość i profesjonalizm.

Uczniowie w ramach zajęć wykonywali plakaty, prace graficzne, lapbooki, które zostały zaprezentowane na forum szkoły.

Celem podjętych działań było zapoznanie uczniów z informacjami na temat: systemu płatności, wartości pieniądza, regułach rządzących rynkiem, oszczędzania.

Działania uczniów za zgoda rodziców można było zgłosić do konkursu „Misja Kieszonkowe” organizowanego przez PNB Paribas i jest nam bardzo miło poinformować, że w ogólnopolskim konkursie „Misja Kieszonkowe” klasa 5A pod kierunkiem pani Moniki Kapszewicz zdobyła nagrodę drugiego stopnia w kategorii klas IV- VI.

Gratulujemy!