środa, 13 wrzesień 2023 11:52

Narodowe Czytanie

Dnia 11 września 2023r. o godzinie 09:00 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Akcja organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku i została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W tym roku czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Fragment książki zaprezentowała uczniom pani Teresa Paprocka.  „Nad Niemnem” to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Jest to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160. rocznicę obchodzimy w tym roku. Tło historyczne przedstawił pan Mariusz Palka.

Pani dyrektor Joanna Łuczko przeczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który jest patronem wydarzenia. Bardzo się cieszymy, że naszej uroczystości wziął udział Burmistrz Miasta pan Robert Łężny.

Dziękujemy pani wicedyrektor Joannie Pałasz za oprawę muzyczną, pani Janinie Kwolek za dekoracje, pani Kindze Rakuckiej za piękne kotyliony, pani Arlecie Sobczuk za pomoc techniczną. Całe wydarzenie koordynowała Pani Monika Kapszewicz.

Czytany 682 razy