Szkoła Zawidów

OGŁASZA NABÓR DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ  W ZAWIDOWIE

w roku szkolnym 2021/2022

Zapisy przyjmowane będą od 15 lutego do 19 marca 2021 r.

Wnioski można pobrać ze strony www.szkola.zawidow.eu zakładka dokumenty lub w szkole (dotyczy również zapisu do świetlicy)

pok. 205 I piętro w godzinach 7.00 – 15.00       tel. 757788222

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. CHROBREGO w ZAWIDOWIE

NABÓR DO KLASY I

SZKOŁY PODSTAWOWEJ  W ZAWIDOWIE

w roku szkolnym 2021/2022

Zapisy przyjmowane będą od 12 lutego do 31 marca 2021 r.

pok. 205 I piętro w godzinach 7.00 – 15.00       tel. 757788222

czwartek, 12 listopad 2020 14:23

OGÓLNOPOLSKA ŚWIETLICOWA WYMIANA POCZTÓWKOWA

W roku szkolnym 2020/2021 nasza świetlica bierze udział w “Ogólnopolskiej świetlicowej wymianie pocztówkowej”. Zasada działania tej akcji jest bardzo prosta. Dzieci ze szkoły zainteresowanej programem, wymieniają się kartkami pocztowymi z uczniami z innych szkół. Na pocztówkach związanych ze swoim miejscem zamieszkania wypisują pozdrowienia lub krótkie wiadomości. Wymiana pocztówkowa stała się także formą nauki geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju, mają możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Uczniowie poznają zasady działania poczty oraz uczą się prawidłowego wypisywania i adresowania pocztówek oraz redagowania pozdrowień. Taka wymiana stwarza możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami oraz zapewnia radosne oczekiwania na pocztówki. Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - szczególnie wśród młodszego pokolenia.
Program ten zapewnia promowanie naszego regionu, miasta Zawidów oraz naszej szkoły. Wysłaliśmy już kilkanaście pocztówek, tyle też otrzymaliśmy i na kolejne z niecierpliwością czekamy. Do naszej świetlicy dotarły już kartki z pozdrowieniami m.in. z Katowic, Aleksandrowa Łódzkiego, Kołobrzegu, Gliwic, Torunia, Warszawy, Kalisza i wielu innych pięknych miejscowości w Polsce.

poniedziałek, 02 listopad 2020 10:43

mLegitymacja

W związku z możliwością wydawania przez naszą szkołę mlegitymacji, zachęcamy do korzystania z bezpłatnego kreatora zdjęć do mLegitymacji. Kreator zdjęć stanowi ułatwienie dla uczniów oraz ich rodziców.
Z USŁUGI MOGĄ BEZPŁATNIE KORZYSTAĆ WSZYSCY UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY. W celu wykonania zdjęcia wystarczy zrobić zdjęcie telefonem komórkowym (smartphonem) na dowolnym tle. Kreator z tak zrobionego zdjęcia przygotuje zdjęcie spełniające wymogi określone przez Ministerstwo Cyfryzacji. Gotowe zdjęcie należy przesłać na adres szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z informacją dot. wyrobienia mlegitymacji oraz w tytule wpisać imię i nazwisko oraz klasę ucznia. Instrukcja oraz strona do kreatora znajduje się w poniższych linkach:

INSTRUKCJA - mlegitymacja zdjęcie.pdf

KREATOR ZDJĘĆ DO MLEGITYMACJI

wtorek, 27 październik 2020 10:39

PRACA ZDALNA

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostało zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Oddział przedszkolny w szkole oraz świetlica dla OP funkcjonują bez zmian.

Nasza szkoła od dnia 26 października 2020 r. pracuje w systemie hybrydowym. Poniżej znajduje się regulamin pracy szkoły oraz list od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

zarządzenie nr 28 z dnia 9 listopada

Wariant B nauczanie w systemie mieszanym.pdf

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli.pdf

środa, 30 wrzesień 2020 13:18

„Sprzątanie świata”

W połowie września w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie świata”.  W tym roku szkolnym akcja odbyła się inaczej ze względu na covid. Uczniowie na zajęciach z plastyki narysowali plakaty tematyczne dotyczące dbania o naszą planetę oraz wspomogliśmy Fundację „Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci” wrzucając nakrętki do kosza w kształcie sercaKosz na nakrętki to nie tylko wspieranie potrzebujących, to także nauka segregacji odpadów.