Szkoła Zawidów

Szkoła Zawidów

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czwartek, 22 luty 2024 09:40

Program polityki zdrowotnej

Nasza szkoła bierze udział w "programie polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego" 
Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w tak ważnym projekcie pozwoli zadbać o zdrowie psychiczne uczniów naszej szkoły a także ich rodzicom i opiekunom. 

W jaki sposób uzyskać pomoc?

zadzwoń pod bezpłatny numer +48 800 805 600

lub napisz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a otrzymasz wsparcie i pomoc blisko miejsca zamieszkania.

Program sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

wtorek, 05 grudzień 2023 15:40

Drugie Zawidowskie Dyktando Rodzinne

Mamy zaszczyt zaprosić na Drugie Zawidowskie Dyktando Rodzinne, które odbędzie się 8 lutego 2024 roku o godzinie 16.00 w budynku Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie. Z ogromną radością wspominamy zeszłoroczne zmagania, w których wzięło udział niemal 40 uczestników. 

Rodzinne Dyktando adresowane jest do uczniów klas IV-VIII naszej Szkoły oraz ich rodziców i/lub opiekunów. Poprzez nietypowy rodzaj pisania dyktanda (zespół dwuosobowy - dziecko oraz osoba dorosła) pragniemy pokazać, że wspólna ortograficzna aktywność może być doskonałą formą rodzinnej nauki i zabawy. 

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zawidów.

Zapisy u pani Joanny Łuczko i pani Magdaleny Kosewicz poprzez e-dziennik trwają do 5 stycznia 2024 roku.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w Drugim Zawidowskim Dyktandzie Rodzinnym.

Organizatorzy konkursu:

Joanna Łuczko

Dyrektor Szkoły im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie

oraz nauczyciele poloniści

Magdalena Kosewicz i Teresa Paprocka

Szczegółowe informacje (Regulamin) znajdują się poniżej.

Regulamin Drugiego Zawidowskiego Dyktanda Rodzinnego.pdf

poniedziałek, 09 październik 2023 10:43

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Drodzy Rodzice,

prosimy o zapoznanie się z listem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka w sprawie prac domowych i poprawiania ocen.

list DKO do rodziców, nauczycieli, uczniów.pdf

środa, 13 wrzesień 2023 06:44

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Drodzy Rodzice, prosimy o zapoznanie się z listem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka, skierowanego do rodziców uczniów dolnośląskich szkół.

List DKO do Dyrektorów, Nauczycieli i Rodziców 092023.pdf

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 4 września o godzinie 9:00 w sali sportowej. Serdecznie zapraszamy rodziców naszych uczniów na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego.

Informujemy, że w podręczniki i ćwiczenia w pierwszych dniach września zaopatruje uczniów szkoła. Podręczniki do religii we wszystkich klasach  zakupują rodzice.

Wykaz Szkolnego Zestawu Podręczników na rok szkolny 2023/2024

czwartek, 29 czerwiec 2023 07:32

Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

Spotkanie organizacyjne rodziców uczniów klas I z wychowawcą odbędzie się w dniu 4 września po uroczystości otwarcia nowego roku szkolnego 2023/2024.

SPIS RZECZY POTRZEBNYCH DO KLASY I:

 1. Pióro i ołówki
 2. Gumka do ścierania ołówka
 3. Nożyczki
 4. Klej w sztyfcie
 5. Kredki świecowe
 6. Kredki ołówkowe
 7. Flamastry
 8. Linijka 20 cm
 9. Temperówka
 10. Farby plakatowe lub akwarelowe
 11. Pędzle miękkie (duży i mały)
 12. Kubek do wody, podkładka do malowania
 13. Zeszyt w kratkę 16-kartkowe bez marginesów do edukacji matematycznej i przyrodniczej
 14. Zeszyt w wąskie linie 16-kartkowe bez marginesów do edukacji polonistycznej
 15. Zeszyt w pięciolinie do edukacji muzycznej
 16. Zeszyt kolorowych papierów (wycinanka)
 17. Kolorowa bibuła
 18. Blok rysunkowy A4 (biały i kolorowy)
 19. Blok techniczny A4 (biały i kolorowy)
 20. Teczki zamykane na gumkę 2 sztuki (do prac plastycznych i kart pracy)
 21. Plastelina
 22. Liczydło małe
 23. Strój gimnastyczny w worku na w-f (krótkie spodenki i koszulka najlepiej biała oraz dresy na czas jesienno-zimowy) i buty sportowe na białej podeszwie
 24. Obuwie zmienne do klasy

Podręczniki oraz zestaw ćwiczeń do edukacji wczesnoszkolnej uczeń otrzyma w szkole.  Podręczniki do religii zakupują rodzice (Wydawnictwo Jedność „Poznaję świat Boży”)

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Uprzejmie informujemy, że uroczystość związana z zakończeniem roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie odbędzie się

w dniu 23 czerwca 2023 roku, o godz. 9:00 w sali sportowej.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 serdecznie zapraszamy rodziców naszych uczniów.

poniedziałek, 12 czerwiec 2023 11:46

#MojaKonstytucja

Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy zaprosiło naszą szkołę do udziału w X edycji Tygodnia Konstytucyjnego - #MojaKonstytucja. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. W ramach trwającego w całej Polsce Tygodnia Konstytucyjnego naszą szkołę odwiedziła Pani prawnik Aleksandra Krawczyk, która przeprowadziła lekcje na temat m.in. Konstytucji, praw człowieka, praw ucznia. Pani Aleksandra w przystępny i interesujący sposób pokazała, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Uczniowie z chęcią dyskutowali i zadawali pytania a Pani adwokat rzetelnie rozwiewała wszelkie wątpliwości.

poniedziałek, 12 czerwiec 2023 11:35

Teatr Młodego Pokolenia

Któż  z nas nie zna lektury szkolnej pt. „O psie, który jeździł koleją”.  Jest to historia przyjaźni między człowiekiem i jego najlepszym przyjacielem – psem. To opowieść o przywiązaniu, tęsknocie i prawdziwym oddaniu. Pies tak pokochał zawiadowcę i jego dzieci, że zawsze potrafił do nich wrócić, nawet będąc w podróży setki kilometrów od Marittimy. Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję, aby obejrzeć spektakl właśnie pod tym tytułem. Zabawy i radości było moc, aktorzy z Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku bawili i zachęcali do wspólnej gry uczniów.  Było  ciekawie, było radośnie, pies Lampo oczarował wszystkich widzów.

Strona 1 z 13