Robert

Robert

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czwartek, 27 sierpień 2020 11:44

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie! Drodzy uczniowie!

Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem! Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem. W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłem wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie zostały umieszczone na stronie www.szkola.zawidow.eu i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie. Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym i na obiektach należących do placówki.

Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą, aby stosować się do poniższych zasad:

1. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III wchodzą do szkoły wejściem głównym. Zalecany czas przyjścia 7.30-7.45. Nauka rozpoczyna się według planu o godzinie 7.45. Oddział Przedszkolny rozpoczyna naukę o godz. 8.00

2 Uczniowie klas IV-VIII wchodzą do szkoły wejściem Nr 2 w starej „części” szkoły. Zalecany czas przyjścia 7.45-8.00. Nauka rozpoczyna się według planu o godzinie 8.00.

3. Podanie wychowawcy możliwie najszybszej formy kontaktu.

4. Rodzice do oddziału przedszkolnego przyprowadzają dziecko zdrowe.

5. Do szkoły może uczęszczać tylko uczeń zdrowy.

6. Dzieci chore, zakatarzone lub z temperaturą nie będą przyjmowane.

7. Do placówki nie będzie przyjęte dziecko, którego domownik odbywa kwarantannę. Rodzic/prawny opiekun dziecka, ma obowiązek niezwłocznie zgłosić dyrektorowi szkoły fakt odbywania przez domownika kwarantanny, jeżeli taka sytuacja zaistnieje, pod rygorem odpowiedzialności za zagrożenie bezpieczeństwa zdrowia i życia osób trzecich.

8. Wprowadza się zakaz przynoszenia z domu zabawek i innych przedmiotów.

9. Do odwołania wprowadza się zakaz przebywania na terenie szkoły rodziców i osób trzecich. Wejście na teren szkoły w celu załatwiania spraw administracyjnych lub potrzebnego kontaktu z dyrektorem po uprzednim umówieniu się na wizytę.

10. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że dziecko jest chore i może zarażać inne dzieci, nie będzie ono przyjęte, a rodzice zostaną poproszeni o niezwłoczny kontakt z lekarzem. Rodzic jest zobowiązany poinformować dyrektora lub nauczyciela o stanie zdrowia dziecka. W sytuacji, gdy zachorowanie ma miejsce w czasie pobytu dziecka w szkole, zostanie ono umieszczone w izolatorium do czasu odbioru go przez rodzica. Szkoła zapewnia opiekę w czasie przebywania ucznia w izolatorium.

11. W szkole obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Obowiązuje w czasie przyjścia do szkoły i wyjścia z niej, podczas przerw międzylekcyjnych oraz korzystania z sanitariatów. Obowiązek zakrywania ust nie dotyczy zajęć edukacyjnych. 12. Przed wejściem do budynku należy dezynfekować ręce poprzez skorzystanie z płynu dezynfekcyjnego znajdującego się w dozowniku bezdotykowym przy wejściu głównym do placówki.

13. Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.

14. Rodzice nie przebywają na terenie placówki.

15. Rodzic/prawny opiekun przebywający w sytuacji wyjątkowej na terenie szkoły, ma obowiązek założyć maseczkę na usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed wejściem lub założyć rękawiczki ochronne.. Odbieranie dziecka ze szkoły.

Powrót ucznia do domu ze szkoły: 

1. Rodzic odbierający dziecko ze szkoły po zakończonych lekcjach powinien oczekiwać przed wejściem do szkoły lub w strefie wyznaczonego obszaru.

2. Rodzic odbierający dziecko przed zakończeniem zajęć lub ze świetlicy zgłasza ten fakt i oczekuje na przyprowadzenie go przez pracownika placówki na zewnątrz szkoły, lub do wyznaczonego miejsca, zachowując dystans społeczny i ograniczając do minimum kontakty z innymi rodzicami oczekującymi na odbiór dziecka.

3. Dzieci przebywające na placu zabaw lub na boisku szkolnym, przyprowadza do oczekujących rodziców nauczyciel lub upoważniony pracownik szkoły.

4. Niezbędne informacje dotyczące dziecka może przekazać rodzicowi upoważniony pracownik placówki.

5. Wszelkie informacje na temat dziecka rodzic może uzyskać od nauczyciela z wykorzystaniem e-dziennika.

6. Uczeń klasy IV – VIII po zakończonych lekcjach udaje się do szafki i do wyznaczonego wyjścia Nr 2 (stare wejście) w celu opuszczenia szkoły. Podstawowym warunkiem skuteczności ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa jest rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny osobistej. Konieczne jest również bieżące śledzenie komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanych przez dyrektora szkoły lub wychowawców. Wszelkie informacje o zagrożeniu koronawirusem oraz o sposobach zapobiegania można znaleźć na stronie https://gis.gov.pl/Aktualnosci.

Z poważaniem

Dyrektor

Dnia 26 lutego 2020r. uczniowie klasy VB zaprezentowali inscenizację miniatury teatralnej ”Demeter i Kora” na podstawie mitu Wandy Markowskiej. Dzieci pracowały metodą projektu pod kierunkiem pani Moniki Kapszewicz. Po dokonaniu podziału na grupy, uczniowie przeszli do analizy tekstu, przydzielenia ról i nauki tekstu. Następnie rozpoczęły się przygotowania spektakli teatralnych. Dzieci stworzyły kostiumy, wykonały rekwizyty oraz elementy dekoracji. Następnie, efekty pracy twórczej, zostały zaprezentowane przed publicznością w bibliotece szkolnej. Wszystkie inscenizacje wypadły imponująco. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem gry aktorskiej, umiejętnie i efektywnie współpracowali w grupie, pokonali tremę, która zwykle towarzyszy młodym aktorom. Przedstawienia , z wielkim zainteresowaniem, obserwowali zaproszeni goście: dyrektor szkoły pan Krzysztof Mach i wicedyrektor- pani Joanna Naumczyk- Rakucka

źródło: M.K

wtorek, 25 luty 2020 09:16

Nabór do klasy sportowej

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawidowie

ogłasza nabór do IV klasy sportowej w roku szkolnym 2020/21

Warunki przyjęcia do klasy sportowej:

- zaświadczenie lekarza sportowego lub rodzinnego o stanie zdrowia,

- podanie oraz zgoda rodziców/opiekunów na uczęszczanie do klasy sportowej,

- pozytywne zaliczenie testu sprawnościowego.

Dnia 10.03.2020 r. (wtorek) zostanie przeprowadzony test sprawnościowy – Sala sportowa Szkoły Podstawowej w Zawidowie godz. 8.00

serdecznie zapraszamy

wtorek, 25 luty 2020 08:31

Nabór do klasy I

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ

im. B. CHROBREGO W ZAWIDOWIE

OGŁASZA NABÓR

Do KLASY I w roku szkolnym 2020/2021

Zapisy przyjmowane będą do 31 marca 2020 r.

w sekretariacie szkoły pok. 205 I piętro

w godzinach 7.00 – 15.00 tel.757788222

Oferujemy:

- multimedialne wyposażenie izb lekcyjnych,

- przestronne i bezpieczne sale, korytarze szkolne,

- wysokie standardy higieniczne,

- nowoczesną bazę sportową oraz sale zabaw,

- komfortowe warunki pracy ucznia.

Serdecznie zapraszamy

Tuż przed feriami sala sportowa naszej szkoły stała się areną zmagań piłkarzy i piłkarek ręcznych. Zawody miały rangę Mistrzostw Powiatu. Zarówno zespół dziewcząt jak i chłopców wywalczyli srebrne medale.

System rozgrywek zakładał rywalizację w systemie "każdy z każdym". Na pochwałę zasługuje ogromne zaangażowanie naszych sportowców. Rozgrywali trudne mecze, ponieśli tylko po jednej porażce. Pozostawili w polu szkoły ze Zgorzelca, Pieńska, Sulikowa, Jerzmanek.

Składy zespołów:

Dziewczyny:

Fudala Zuzanna, Ola Anyszczy, Maja Pupin, Kamila Ladach, Ola Prusińska, Natalka Zawada, Eliza Polowa, Martyna Dobosz, Julka Dobrowolska, Oliwka Miłkowska, Nastka Lazarenko, Sara Novotna

Chłopcy:

Alan Nadolny, Szymon Koczwara, Mateusz Zajdel, Szymon Paprocki, Kacper Szewczyk, Karol Rozmysłowicz, Sebastian Kozarek, Marcel Wieczorek, Igor Humeniuk

Wielkie brawa!!

Dyrektor Szkoły ogłasza nabór do tworzonego Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w roku szkolnym 2020/21.

Co oferujemy:

1. Bardzo dobrą edukację połączoną z zabawą.

2. Możliwość korzystania z nowoczesnej bazy edukacyjnej i sportowej.

3. Opiekę świetlicową od 6 rano do 16 po południu.

4. Udział w wycieczkach, konkursach, projektach (typu Śniadanie daje moc; Jak nie czytam, jak czytam; Zabawa karnawałowa; Dzień Babci i Dziadka; i wiele innych)

5. Wyjazdy do teatru, kina.

6. Wdrożenie do edukacji w komfortowych warunkach.

Serdecznie zapraszamy. Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Liczba miejsc ograniczona. Wniosek dostępny jest w zakładce szkoła->dokumenty.

{gallery}dzienpluszakaop{/gallery}

Drogi Rodzicu - przyjdź, przekonaj się sam, że to świetne miejsce dla Twojego dziecka.

piątek, 07 luty 2020 10:30

KLasa sporotwa na nartach biegowych

Śnieżna aura (jak przystało na zimę)  towarzyszyła uczniom klasy sportowej podczas wyprawy na narty. Dla wielu był to pierwszy kontakt z narciarstwem biegowym.

Połączenie aktywności fizycznej z walorami krajoznawczymi gwarantuje świetną zabawę i  niezapomniane wrażenia.

Uczniowie nabywali umiejętności techniki jazdy na nartach biegowych. W wolnych chwilach podziwiali piękno Gór Izerskich. Słowem bardzo udany wyjazd i kolejna ciekawa forma aktywności fizycznej, realizowanej w ramach uczestnictwa dzieci w klasie sportowej.

niedziela, 26 styczeń 2020 21:15

Historyczny sukces

W piątek 23 stycznia w Pieńsku rozegrano Finał Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych.

Nasz zespól, grając bardzo dobrze technicznie, przerwał ponad 20 letnią serię tytułów mistrzowskich szkół z Pieńska.

Coś niesamowitego. Tylko w pierwszym meczu nasi chłopcy bardzo dobrą grę przeplatali chwilami przestoju. W drodze do finału nasz zespół pozostawił w polu pokonanych Szkołę Podstawową w Węglińcu, Szkołę Podstawową nr 5 w Zgorzelcu oraz Szkołę Podstawową w Sulikowie. W fazie grupowej porażka ze Szkołą Podstawową nr 2 w Pieńsku nie wskazywała na tak  ogromny sukces.

W finale, podobnie jak w fazie grupowej, chłopcy stoczyli trzysetowy bój. Grali tak mądrze technicznie, że ręce same składały się do oklasków.

Brawa dla Mateusza Zajdla, Kacpra Szewczyka (kapitana zespołu), Karola Rozmysłowicza, Sebastiana Kozarka, Alana Nadolnego, Szymona Koczwary, Szymona Paprockiego, Igora Humeniuka i Igora Rokickiego.

Nasz zespół napisał nową, piękną kartę w historii szkoły.

Jeszcze raz brawo i powodzenia w dalszych rozgrywkach, już na szczeblu strefy jeleniogórskiej.

czwartek, 19 grudzień 2019 10:22

Czytanie daje moc

W szkole realizowana jest ciekawa innowacja metodyczno-programowa. W czasie lekcji bibliotecznych uczniowie klas IV-VIII czytają na głos fragmenty literatury pięknej dzieciom z klas młodszych. Starsi uczniowie pod okiem nauczyciela bibliotekarza wybierają literaturę zgodną z podstawą programową kształcenia ogólnego, z której czytany jest fragment. Przygotowują zadania na kartach pracy oraz wspólną zabawę z dziećmi. Dzięki zajęciom z głośnym czytaniem dzieci przekonują się, że czytanie może być pasjonujące. Innowacja rozwiązuje problemy uczniów związane z czytaniem ze zrozumieniem, interpretację tekstu, czytaniem lektur, koncentracją uwagi oraz umiejętnością budowania wypowiedzi. Dzieci młodsze wyrabiają w sobie nawyki czytelnicze, a także podatność na odbiór czytanego tekstu. Starsi uczniowie poznają wartość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, uczą się pracy w wolontariacie.

Nad całością projektu dzielnie czuwa i wspiera uczniów w przygotowaniach Pani Monika Kapszewicz.

źródło: Biblioteka

Strona 1 z 12