Robert

Robert

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dnia 26 lutego 2020r. uczniowie klasy VB zaprezentowali inscenizację miniatury teatralnej ”Demeter i Kora” na podstawie mitu Wandy Markowskiej. Dzieci pracowały metodą projektu pod kierunkiem pani Moniki Kapszewicz. Po dokonaniu podziału na grupy, uczniowie przeszli do analizy tekstu, przydzielenia ról i nauki tekstu. Następnie rozpoczęły się przygotowania spektakli teatralnych. Dzieci stworzyły kostiumy, wykonały rekwizyty oraz elementy dekoracji. Następnie, efekty pracy twórczej, zostały zaprezentowane przed publicznością w bibliotece szkolnej. Wszystkie inscenizacje wypadły imponująco. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem gry aktorskiej, umiejętnie i efektywnie współpracowali w grupie, pokonali tremę, która zwykle towarzyszy młodym aktorom. Przedstawienia , z wielkim zainteresowaniem, obserwowali zaproszeni goście: dyrektor szkoły pan Krzysztof Mach i wicedyrektor- pani Joanna Naumczyk- Rakucka

źródło: M.K

wtorek, 25 luty 2020 09:16

Nabór do klasy sportowej

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawidowie

ogłasza nabór do IV klasy sportowej w roku szkolnym 2020/21

Warunki przyjęcia do klasy sportowej:

- zaświadczenie lekarza sportowego lub rodzinnego o stanie zdrowia,

- podanie oraz zgoda rodziców/opiekunów na uczęszczanie do klasy sportowej,

- pozytywne zaliczenie testu sprawnościowego.

Dnia 10.03.2020 r. (wtorek) zostanie przeprowadzony test sprawnościowy – Sala sportowa Szkoły Podstawowej w Zawidowie godz. 8.00

serdecznie zapraszamy

wtorek, 25 luty 2020 08:31

Nabór do klasy I

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ

im. B. CHROBREGO W ZAWIDOWIE

OGŁASZA NABÓR

Do KLASY I w roku szkolnym 2020/2021

Zapisy przyjmowane będą do 31 marca 2020 r.

w sekretariacie szkoły pok. 205 I piętro

w godzinach 7.00 – 15.00 tel.757788222

Oferujemy:

- multimedialne wyposażenie izb lekcyjnych,

- przestronne i bezpieczne sale, korytarze szkolne,

- wysokie standardy higieniczne,

- nowoczesną bazę sportową oraz sale zabaw,

- komfortowe warunki pracy ucznia.

Serdecznie zapraszamy

Tuż przed feriami sala sportowa naszej szkoły stała się areną zmagań piłkarzy i piłkarek ręcznych. Zawody miały rangę Mistrzostw Powiatu. Zarówno zespół dziewcząt jak i chłopców wywalczyli srebrne medale.

System rozgrywek zakładał rywalizację w systemie "każdy z każdym". Na pochwałę zasługuje ogromne zaangażowanie naszych sportowców. Rozgrywali trudne mecze, ponieśli tylko po jednej porażce. Pozostawili w polu szkoły ze Zgorzelca, Pieńska, Sulikowa, Jerzmanek.

Składy zespołów:

Dziewczyny:

Fudala Zuzanna, Ola Anyszczy, Maja Pupin, Kamila Ladach, Ola Prusińska, Natalka Zawada, Eliza Polowa, Martyna Dobosz, Julka Dobrowolska, Oliwka Miłkowska, Nastka Lazarenko, Sara Novotna

Chłopcy:

Alan Nadolny, Szymon Koczwara, Mateusz Zajdel, Szymon Paprocki, Kacper Szewczyk, Karol Rozmysłowicz, Sebastian Kozarek, Marcel Wieczorek, Igor Humeniuk

Wielkie brawa!!

Dyrektor Szkoły ogłasza nabór do tworzonego Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w roku szkolnym 2020/21.

Co oferujemy:

1. Bardzo dobrą edukację połączoną z zabawą.

2. Możliwość korzystania z nowoczesnej bazy edukacyjnej i sportowej.

3. Opiekę świetlicową od 6 rano do 16 po południu.

4. Udział w wycieczkach, konkursach, projektach (typu Śniadanie daje moc; Jak nie czytam, jak czytam; Zabawa karnawałowa; Dzień Babci i Dziadka; i wiele innych)

5. Wyjazdy do teatru, kina.

6. Wdrożenie do edukacji w komfortowych warunkach.

Serdecznie zapraszamy. Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Liczba miejsc ograniczona. Wniosek dostępny jest w zakładce szkoła->dokumenty.

Drogi Rodzicu - przyjdź, przekonaj się sam, że to świetne miejsce dla Twojego dziecka.

piątek, 07 luty 2020 10:30

KLasa sporotwa na nartach biegowych

Śnieżna aura (jak przystało na zimę)  towarzyszyła uczniom klasy sportowej podczas wyprawy na narty. Dla wielu był to pierwszy kontakt z narciarstwem biegowym.

Połączenie aktywności fizycznej z walorami krajoznawczymi gwarantuje świetną zabawę i  niezapomniane wrażenia.

Uczniowie nabywali umiejętności techniki jazdy na nartach biegowych. W wolnych chwilach podziwiali piękno Gór Izerskich. Słowem bardzo udany wyjazd i kolejna ciekawa forma aktywności fizycznej, realizowanej w ramach uczestnictwa dzieci w klasie sportowej.

niedziela, 26 styczeń 2020 21:15

Historyczny sukces

W piątek 23 stycznia w Pieńsku rozegrano Finał Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych.

Nasz zespól, grając bardzo dobrze technicznie, przerwał ponad 20 letnią serię tytułów mistrzowskich szkół z Pieńska.

Coś niesamowitego. Tylko w pierwszym meczu nasi chłopcy bardzo dobrą grę przeplatali chwilami przestoju. W drodze do finału nasz zespół pozostawił w polu pokonanych Szkołę Podstawową w Węglińcu, Szkołę Podstawową nr 5 w Zgorzelcu oraz Szkołę Podstawową w Sulikowie. W fazie grupowej porażka ze Szkołą Podstawową nr 2 w Pieńsku nie wskazywała na tak  ogromny sukces.

W finale, podobnie jak w fazie grupowej, chłopcy stoczyli trzysetowy bój. Grali tak mądrze technicznie, że ręce same składały się do oklasków.

Brawa dla Mateusza Zajdla, Kacpra Szewczyka (kapitana zespołu), Karola Rozmysłowicza, Sebastiana Kozarka, Alana Nadolnego, Szymona Koczwary, Szymona Paprockiego, Igora Humeniuka i Igora Rokickiego.

Nasz zespół napisał nową, piękną kartę w historii szkoły.

Jeszcze raz brawo i powodzenia w dalszych rozgrywkach, już na szczeblu strefy jeleniogórskiej.

czwartek, 19 grudzień 2019 10:22

Czytanie daje moc

W szkole realizowana jest ciekawa innowacja metodyczno-programowa. W czasie lekcji bibliotecznych uczniowie klas IV-VIII czytają na głos fragmenty literatury pięknej dzieciom z klas młodszych. Starsi uczniowie pod okiem nauczyciela bibliotekarza wybierają literaturę zgodną z podstawą programową kształcenia ogólnego, z której czytany jest fragment. Przygotowują zadania na kartach pracy oraz wspólną zabawę z dziećmi. Dzięki zajęciom z głośnym czytaniem dzieci przekonują się, że czytanie może być pasjonujące. Innowacja rozwiązuje problemy uczniów związane z czytaniem ze zrozumieniem, interpretację tekstu, czytaniem lektur, koncentracją uwagi oraz umiejętnością budowania wypowiedzi. Dzieci młodsze wyrabiają w sobie nawyki czytelnicze, a także podatność na odbiór czytanego tekstu. Starsi uczniowie poznają wartość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, uczą się pracy w wolontariacie.

Nad całością projektu dzielnie czuwa i wspiera uczniów w przygotowaniach Pani Monika Kapszewicz.

źródło: Biblioteka

czwartek, 05 grudzień 2019 10:10

Wycieczka do Elektorwni Turów

5 listopada 2019 roku klasa VIIIa pani Renaty Marciniak, zwiedziła Elektrownię Turów. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z procesem wytwarzania energii elektrycznej oraz różnymi zawodami wykonywanymi na terenie Elektrowni Turów.

źródło: wychowawca

wtorek, 03 grudzień 2019 07:23

Z wizytą w Oddziale Przedszkolnym

Nasze przedszkolaki bardzo intensywnie spędzają czas. Oprócz poznawania kolejnych liter i cyferek, malują, szkicują, budują. Jednak to nie wszystko. Sprawdzali już, czy zima zaczyna buszować po parku. W ramach akcji "Śniadanie daje moc" uczyli się przygotowywać zdrowe i pyszne posiłki. Nosili szalone fryzury.Byli w teatrze.

Oj dzieje się, dzieje......... ale to nie koniec - już wkrótce wyjazd do kina, spotkanie z filharmonią oraz występy artystyczne.

Strona 1 z 12