Monika

Monika

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, 08 marzec 2021 13:14

Szkolny Konkurs Recytatorski

Konkurs recytatorski dla uczniów  klas I- III oraz szkolnego oddziału przedszkolnego
pod hasłem „Historie opowiedziane wierszem…”

 

Dzień 8 marca to szczególny dzień dla wszystkich pań, w naszej szkole stał się również wyjątkowym dniem dla uczniów, którzy zwyciężyli w eliminacjach klasowych Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Tego dnia o godzinie 9:00 odbył się Finał Szkolny. Uczniowie wystąpili przed komisją konkursową pod przewodnictwem dyrektora szkoły pana Krzysztofa Macha. Dzieci pięknie recytowały wiersze, dzielnie walczyły z tremą i lękiem przed publicznym występem. Jeden uczeń zaprezentował swój wiersz online.

Sędziowie zwrócili uwagę na dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, wyrazistą i poprawną recytację, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Niełatwo było wyłonić zwycięzców. Jurorom dziękujemy za ciężką pracę. Ze względu na sytuację sanitarno- epidemiologiczną uroczystość była skromniejsza i mniej liczna niż zwykle. Mamy jednak nadzieję, że było to wyjątkowe przeżycie dla uczestników. Wszystkim uczniom gratulujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród książkowych i drobnych upominków dla naszych laureatów.

LAUREACI:

I miejsce Urszula Leszczyna 

II miejsce Wojciech Leszczyna

III miejsce Patrycja Juziuk

WYRÓŻNIENIA

Jakub Dyk, Franciszek Markiewicz, Alan Wolan, Zofia Wieczorek

poniedziałek, 15 luty 2021 13:28

Anioł i Książki

 

Konkurs plastyczny "Anioł i Książki" zorganizowany przez Urząd Miasta i Bibliotekę Szkolną w Zawidowie został rozstrzygnięty. Konkurs polegał na namalowaniu lub stworzeniu w programie Paint lub innym programie graficznym pracy plastycznej, na której, wśród książek lub w bibliotece, znajdzie się anioł symbol  naszego miasta.

Dzieci miały dwa miesiące na stworzenie prac i przekazanie ich do biblioteki szkolnej.  Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta i Szkoły Podstawowej w Zawidowie wyłoniła zwycięzców
i przyznała nagrody.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło dnia 12 lutego 2021 r.  Przepiękne nagrody ufundowane przez nasze miasto wręczył osobiście pan burmistrz Robert Łężny. Ze względów epidemiologiczno- sanitarnych uroczystość była skromna i nie odbył się z tej okazji apel. Cieszy jednak, że w tych trudnych czasach mogliśmy sprawić odrobinę radości naszym uczniom.

Nagrodzeni uczniowie:

1. Patryk Hampel

2.Karol Mielcarek

3. Zuzanna Korzeniewska

Wyróżnienia otrzymali: Katerina Bińkowska, Hanna Walczak, Martyna Wiszowska, Łucja Gerke, Hanna Kozieł.

Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Roczon za zaangażowanie i pomoc.

Gratulujemy!

czwartek, 16 maj 2019 09:08

Spotkanie szkół partnerskich

Miasto Bernstadt auf dem Eigen było organizatorem wyjazdu integracyjnego młodzieży ze szkół w Zawidowie, Chełmsku Śląskim, Gőrlitz i Bernstadt auf dem Eigen., który odbywał się w dniach 7-10 maja 2019 r. To już ósme spotkanie polsko-niemieckiej młodzieży. 
Młodzi ludzie mogli zwiedzić niemieckie zakłady pracy: fabrykę Volkswagena w Dreźnie, gdzie produkuje się nowoczesne auta elektryczne, zakład produkujący buty oraz niezwykłą manufakturę ozdób świątecznych znanych jako morawskie gwiazdy. W harmonogramie wycieczki nie zabrakło czasu na zwidzenie Euroregionu Nysa, Drezna i St. Marienthal w Ostritz.
W czasie codziennych spotkań integracyjnych dzieci tworzyły międzynarodowe kalendarze. Opiekę merytoryczną nad naszymi uczniami sprawowały  panie Monika Kapszewicz i Oliwia Liro.
Zakończenie projektu odbyło się w Hernnhut. Uczestniczył w nim burmistrz Zawidowa, Robert Łężny i Markus Weise, gospodarz Bernstadt a.d. Eigen. Samorządowcy podsumowali współpracę polsko-niemiecką i zadeklarowali chęć kontynuacji projektu edukacyjnego w kolejnych latach. 

wtorek, 02 kwiecień 2019 08:29

"Niektórzy lubią poezję..."

„Niektórzy lubią poezję…” słowa Wisławy Szymborskiej uczniowie zawidowskiej szkoły zamienili w czyn.
Właśnie tutaj- w Szkole Podstawowej w Zawidowie  odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Głośne mówienie poezji to niezwykła okazja do obcowania z literaturą piękną i możliwość zaprezentowania swoich umiejętności interpretacyjnych. Do konkursu przystąpiło 17 recytatorów z klas 4-6, byli to liderzy klasowych eliminacji. Dnia 28 marca odbyła się gala finałowa tej poetyckiej rywalizacji. Komisja konkursowa w składzie: pan dyrektor Krzysztof Mach jako przewodniczący, panie Anetta Baran i Monika Kapszewicz- członkowie, nagrodziła najlepszych deklamatorów.
I miejsce zdobył Tyberiusz Pająk z klasy IV B
II miejsce- Marta Borodacz z klasy IV B
III miejsce- Eliza Polowa z klasy VI B
Wyróżnienia otrzymały:
Karina Miłkowska, Vanessa Piosna oraz Emilia Węckowska uczennice klasy IV A. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie.

Finaliści wspaniale zaprezentowali swój talent 29 kwietnia 2019 r. w Zgorzelcu.

czwartek, 14 marzec 2019 10:21

Chętnie czytamy!

Uczniowie z najmłodszych klas przez ostatnie miesiące mieli dodatkową motywację do ćwiczenia czytania w szkole i w domu. Każde domowe 10 minut czytania potwierdzano podpisem rodzica na specjalnej karcie. Po uzbieraniu 21 podpisów uczeń zanosił kartę do biblioteki szkolnej. Dnia 13 marca odbył się ostatni wielki finał czytelniczy. Wszystkie osoby, które przekazały do biblioteki karty czytelnicze otrzymały nagrody niespodzianki oraz dyplomy Wzorowego Czytelnika. Mam nadzieję, że ten dodatkowy impuls sprawił, że nasi najmłodsi wyrobili sobie nawyk czytania. Teraz już samodzielnie będą potrafili docenić wartość książek.

środa, 13 marzec 2019 06:42

Dzień Kobiet

Dnia 8 marca, tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy pamiętali o swoich koleżankach z klasy, wraz z życzeniami wręczali im drobne upominki. To był naprawdę miły dzień. 

piątek, 22 luty 2019 07:15

Wizyta w kinie

Dnia 21 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wyjechały do kina w Zgorzelcu na film pt.,, Ralph Demolka w internecie". Wyjazd był zorganizowany w ramach realizacji programu,, Zachowaj trzeźwy umysł". 

czwartek, 21 luty 2019 11:31

Kreatywne lekcje

Klasy piąte, pod kierunkiem pani Teresy  Paprockiej,  przygotowały piękne inscenizacje mitu pt. „Demeter i Kora”. Uczniowie wykonali dekoracje, przygotowali rekwizyty i kostiumy. Niemało czasu zajęło pamięciowe opanowanie ról: Demeter, Kory, Hadesa, Heliosa i Zeusa. Warto było poświecić czas, gdyż przedstawienie podobało się kolegom i koleżankom, którzy chociaż przez chwilę poczuli się gośćmi na górze Olimp.

wtorek, 19 luty 2019 07:06

Karnawał

Dnia 14 lutego uczniowie naszej szkole wzięli udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Radę Rodziców w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Rodzice i nauczyciele przygotowali moc atrakcji: była fotobudka, popcorn, słodki poczęstunek. Konkursy przygotowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, zabawy prowadzili  nasi szkolni wolontariusze. Wszyscy aktywnie i miło spędzili czas.

czwartek, 24 styczeń 2019 11:19

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

Dnia 18 stycznia obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. We wszystkich klasach młodszych odbyło się głośne czytanie wybranego rozdziału książki A. A. Milne pt. ,,Kubuś Puchatek". Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające przygody bohaterów lektury. W środę, 23 stycznia, pan dyrektor K. Mach wręczył uczniom nagrody za najlepsze prace. Gratulujemy zwycięzcom!

Strona 1 z 5