Monika

Monika

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, 15 maj 2023 11:13

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

Z uwagi na fakt, iż w naszej szkole gra w szachy staje się coraz bardziej popularna, po raz pierwszy w historii szkoły, w bibliotece szkolnej, odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Do rozgrywek zakwalifikowało się prawie trzydzieścioro uczniów z klas I- VIII.Niezwykle cieszy, że swoich sił próbowali również uczniowie, którzy jeszcze we wrześniu nie potrafili grać w tę szlachetną grę, ale dzięki zajęciom szachowym oraz własnej ciężkiej pracy prawie wszyscy znaleźli się w dziesiątce najlepszych zawodników. Rozgrywki trwały cały kwiecień, uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych : klasy I- III oraz klasy IV- VIII. Turniej miał charakter otwarty. Po emocjonujących rozgrywkach (partie odbywały się z limitem czasowym) wyłoniono finalistów:

KLASY I- III SP

I miejsce

ADAM PAUSTIAN

II miejsce

IGNACY WASIELEWSKI

III miejsce

MICHAŁ BRODA

IV miejsce

NELA WOCHNA

V miejsce

FRANEK MARKIEWICZ

KLASY IV- VIII

I miejsce

DAWID JASIAK

II miejsce

WIKTOR ADAMCZYK

III miejsce

FRANCISZEK KOZAREK

IV miejsce

OSKAR KUROWSKI

V miejsce

REMIGIUSZ PRZEKOP

Gratulujemy!

poniedziałek, 03 kwiecień 2023 10:39

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła zakwalifikowała się do otrzymania wsparcia w ramach Priorytetu 3. "Narodowego programu rozwoju czytelnictwa 2.0" w roku 2023. Kwota wparcia finansowego ze środków budżetu państwa wynosi 12 000 zł. Większa część środków zostanie przeznaczona na wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej, pozostałe zostaną wydane na elementy wyposażenia placówki oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Przy realizacji działań czytelniczych niezwykle ważne jest współdziałanie w środowisku lokalnym.Liczymy na owocną współpracę z jednostkami lokalnymi, Ośrodkiem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną oraz Przedszkolem Publicznym w Zawidowie. Planujemy uczestnictwo, współorganizowanie lub organizowanie wydarzeń kulturalnych popularyzujących czytelnictwo, m.in. Dnia Głośnego Czytania, Narodowego Czytania, akcji "Czytam Sobie i czytam Tobie", warsztatów i spotkań z twórcami literatury dla dzieci i młodzieży. Wszystkie nasze działania maja na celu wsparcie wszechstronnego rozwoju dzieci- młodych obywateli.

piątek, 31 marzec 2023 10:06

Akcja "Kwitnąca szkoła"

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "Kwitnąca szkoła" organizowanym przez Fundację State of Poland. W marcu otrzymamy osiem sadzonek jabłoni ozdobnych. Drzewka mają swoich patronów, których wybrali rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy naszego miasta. Wszystkie drzewka zostały już posadzone. W akcję wsparli: Burmistrz naszego miasta pan Robert Łężny, Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Mach. Uczniowie klasy II A wraz z wychowawczynią Panią Wiolettą Zgadzaj z ogromnym zaangażowaniem sadzili drzewka w wyznaczonych miejscach. Nad prawidłowym wykonaniem tej odpowiedzialnej misji czuwał Pan Zbyszek- nasz konserwator. 

Klasa II A nieprzypadkowo wzięła udział w tym wydarzeniu, jest to klasa o najwyższym czytelnictwie w naszej szkole, a koordynatorem "Kwitnącej szkoły" jest pani Monika Kapszewicz- nauczycielka i bibliotekarka, której krzewienie kultury czytelniczej jest bardzo bliskie.

Cieszymy się, że udało się posadzić nasze jabłonki "z duszą", a nie było łatwo, w pierwszym terminie zaskoczył nas powrót zimy.

Dodatkowo uczniowie stworzyli piękne prace plastyczne, które postanowiliśmy nagrodzić. Nagrody otrzymaliśmy od Urzędu Miasta w Zawidowe. Komisja konkursowa pod przewodnictwem dyrektora szkoły pana Krzysztofa Macha wyłoniła następujących finalistów:

I miejsce- Lena Michalkiewicz

II miejsce- Alicja Gurdak

III miejsce- Joanna Sidwa

wyróżnienia: Hanna Rutowicz oraz Nina Mielnik

Gratulujemy!

Fot. A. Roczon UM Zawidów, Monika Kapszewicz

czwartek, 02 marzec 2023 09:35

Warcabowi mistrzowie naszej szkoły

Przedstawiamy finalistów Bibliotecznego Turnieju Warcabowego, edycji 2023:

      Klasy I-III

      I miejsce Piotr Serafin

      II miejsce Michał Broda

      III miejsce Adam Paustian

      

      Klasy IV- VIII

     I miejsce Franciszek Kozarek

     II miejsce Dawid Jasiak

     III miejsce Julia Furmaniak

           GRATULUJEMY!

      Na uroczyste wręczenie nagród zapraszamy w czerwcu!

wtorek, 28 luty 2023 11:10

Strefa ciszy z książką

STREFA CISZY Z KSIĄŻKĄ

W naszej bibliotece powstało nowe miejsce dla czytelników- "STREFA CISZY Z KSIĄŻKĄ". Jest to kącik czytelniczy, w którym można w ciszy i wygodnie spędzić czas z ulubioną lekturą . Wygodne poduszki, siedziska, kocyk sprzyjają relaksowi, sprawiają, że czytanie staje się jeszcze bardziej przyjemne i komfortowe. Kącik służy także do prezentowania nowości wydawniczych i oczywiście cieszy się popularnością nie tylko u stałych bywalców biblioteki. Przy organizacji tego nowego miejsca, jak zawsze, mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie naszej Rady Rodziców- dziękujemy!

Zapraszamy do czytania!

wtorek, 24 styczeń 2023 15:13

Biblioteczny Turniej Warcabowy

Biblioteczny Turniej Warcabowy wystartował, bierze w nim udział ponad czterdziestu uczniów z naszej szkoły. W dniach 18- 19.01.2023 r. pierwszą rundę rozpoczęli juniorzy z klas 1-3 sp. W emocjonujących meczach rywalizowało 21 dzieci, do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Michał Broda, Ola Klimowicz, Franek Markiewicz, Tymon Paprocki, Adam Paustian, Hania Rutowicz, Piotr Serafin, Maja Tyszecka, Nela Wochna, Alan Wolan. Gratulujemy.

W dniach 23.- 25.01.2023 r. rywalizowali ze sobą uczniowie starsi z klas 4- 8, rozgrywki były bardzo ekscytujące i już wiemy, że do kolejnego etapu dostali się: Ignacy Bilewski, Remigiusz Przekop, Błażej Kasiński, Julia Furmaniak, Nadia Głogowska, Wiktor Adamczyk, Dawid Jasiak, Franek Kozarek, Tyberiusz Pająk, Mariola Szczurek. Brawo uczniowie!

środa, 04 styczeń 2023 12:07

Biblioteczny Turniej Warcabowy

Po raz kolejny w naszej szkole odbędzie się Biblioteczny Turniej Warcabowy. Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie do udziału. Zapisać można się w bibliotece szkolnej do dnia 12 stycznia 2023 r. Turniej odbywa się w ramach innowacji pedagogicznej "Przerwa na planszy”. Organizacją i przebiegiem rozgrywek zajmuje się pani Monika Kapszewicz. 

środa, 21 grudzień 2022 09:04

Gra "Świteź" w naszej szkole

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy bezpłatnie pięć egzemplarzy gry edukacyjnej „Świteź” inspirowanej "Balladami i Romansami" Adama Mickiewicza. Gra powstała pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest zintegrowana z internetową platformą wiedzy www.mickiewicz.promocjaksiazki.pl. Wszystkie egzemplarze trafiły do nas dzięki uprzejmości laureatki nagrody Książka Roku IBBY w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa pani Iwonie Hreberny, która jest także założycielką Agencji Promocyjnej OKO, działającej od 2000 roku w Krakowie oraz prezeską fundacji Bookowy Dom. 
Gry dostępne w bibliotece szkolnej wpisują się w nurt edukacji przez zabawę i mamy nadzieję, że pomogą w nauce zwłaszcza naszym najstarszym uczniom.

środa, 21 grudzień 2022 08:38

Kwitnąca szkoła

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "Kwitnąca szkoła" organizowanym przez Fundację State of Poland. dziś już wiemy, że w marcu otrzymamy osiem sadzonek jabłoni ozdobnych do posadzenia na terenie szkoły. Drzewka będą miały swoich patronów zgodnie z wszystkimi propozycjami, jakie zgłosili  uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy naszego miasta.

Dnia 15 grudnia 2022 r. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Cztery pory roku z odnawialnymi źródłami energii”, którego organizatorem był WFOŚiGW we Wrocławiu oraz Projekt Doradztwa Energetycznego. Konkurs był skierowany do uczniów klas 4,5 i 6 szkoły podstawowej z województwa dolnośląskiego. Na konkurs wpłynęło łącznie 212 prac. Jury przyznało 12 nagród  i 5 wyróżnień. Wśród dwunastu finalistów znalazła się nasza uczennica Emilia Zjawin, która wraz z nauczycielką prowadzącą panią Moniką Kapszewicz uczestniczyła w tej uroczystości. Wspaniałe nagrody wręczyli uczniom: pan Bartłomiej Wiązowski, zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Dolnośląski Wicekurator Oświaty pan Janusz Wrzal. Ponadto prace finalistów znajdą się w kalendarzu na rok 2023 przygotowywanym przez organizatorów.

Jesteśmy dumni i gratulujemy!

Więcej informacji na:

https://wfosigw.wroclaw.pl/aktualnosci/a_2149,wreczylismy-nagrody-w-naszym-konkursie-plastycznym-cztery-pory-roku-z-odnawialnymi-zrodlami-energii

 

Strona 1 z 10