Paulina Zalewska

poniedziałek, 21 grudzień 2020 09:07

Świąteczne życzenia

Co roku, w grudniu obchodzimy pełne radości i uroczystej atmosfery święta Bożego Narodzenia.

Pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia :

W Bożego Narodzenia czas

niech miłość będzie w nas.

Niech pokój wokół panuje,

a dobro nad złem króluje.

Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła

i ciepła rodzinnej atmosfery,

a Nowy rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

Niezapomnianych świąt w zdrowiu życzy Samorząd Szkolny wraz z opiekunami.

piątek, 04 grudzień 2020 11:09

MIKOŁAJKI

Mikołajki to wyczekiwane przez wszystkie dzieci święto. 6 grudnia pojawia się przedsmak świątecznej gorączki- pisanie listów do Mikołaja, oczekiwanie na prezenty....

Pewnie nie wszyscy wiedzą skąd wzięło się to święto...otóż święto

obchodzi się na cześć  św. Mikołaja z Miry, katolickiego biskupa i świętego, którego wizerunek w innych regionach, religiach i kulturach przybiera też miano Dziadka Mroza i Gwiazdora.

Zwyczaj świętowania i wręczania sobie w tym czasie prezentów związany jest z legendą, która dotyczy postaci Świętego Mikołaja. Prawdziwy św. Mikołaj odziedziczył po rodzicach wielki majątek,

którym chętnie dzielił się z potrzebującymi i obdarowywał dzieci prezentami.  Obecnie Mikołajki to kontynuowanie tej tradycji, ale w nieco zmieniony sposób.

W nocy z 5 na 6 grudnia Mikołaj zostawia grzecznym dzieciom prezenty , a niegrzecznym rózgi.

Mikołajki już tuż tuż, dlatego też najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały  "Wesołe Mikołaje" z papierowych talerzyków, a przedstawiciele SU dekorację.

Wszystkim czytelnikom życzymy pięknych prezentów od Mikołaja :)

środa, 11 listopad 2020 10:31

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"Sen o wolnej Ojczyźnie spełnił się. Białe z czerwonym-powiewaj nad nami, znaku ojczysty- leć przed Polakami" .

Jadwiga Kędzierska

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia w 1918r. nasz kraj wrócił na mapę Europy.

Po 123 latach Polacy odzyskali wolność. Dzień 11 listopada stał się symbolem odzyskania niepodległości,

ale został ustanowiony Świętem Niepodległości dopiero 20 lat po odzyskaniu przez Polskę wolności.

Doniosła muzyka, piękne stroje galowe, biało-czerwone dekoracje, podniosłość chwili

i uroczysta akademia- tak co roku w naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości.

Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne

postawy młodego pokolenia  opiekunowie SU przygotowali tablicę upamiętniającą to ważne święto.

wtorek, 13 październik 2020 11:39

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenia

wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły,

dziękując za poświęcenie, troskę i trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

Uczniowie wręczyli nauczycielom dyplomy "Cudownego Nauczyciela" wraz ze skromnym upominkiem.

Nie zabrakło również podziękowań  i życzeń od Dyrektora Szkoły.

Dzisiejszy dzień nauczycielom umilił słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Drodzy pedagodzy, wychowawcy i pracownicy naszej szkoły

z okazji Dnia Edukacji Narodowej

składamy najserdeczniejsze życzenia

zdrowia, niewyczerpanych sił

i energii tak potrzebnej

całemu gronu pedagogicznemu

do kształcenia młodych pokoleń,

aby przyszłość każdego z nas

była jak najlepsza.

środa, 30 wrzesień 2020 11:19

30.09.2020r. DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH O-III

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 wrzesień to doprawdy wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy – starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto! Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i w życiu szkoły.
Nie inaczej było również i w naszej Szkole, gdyż od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę! Dziewczynki wraz z Paniami złożyły wszystkim Bohaterom dnia życzenia. Z przygotowanych portretów opiekunowie SU stworzyli plakat. Nie zabrakło też zabaw i pląsów przy muzyce. We wszystkich klasach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Natomiast w klasach starszych był to "Dzień Chłopaka i Krawata". Wszyscy chłopcy mieli za zadanie ubrać krawat, za który każda klasa dostawała dodatkowe punkty.

Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu za przygotowanie tego dnia oraz Radzie Rodziców za zakup słodkości.

Wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego dobrego :)

źródło:

opiekunowie SU: P.Z; R.M.