aktualnosci

aktualnosci (345)

W tym dziale:

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE (0)

13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenia

wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły,

dziękując za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia,

poświęcenie i troskę.

Uczniowie wręczyli swoim nauczycielom

dyplomy "Cudownego Nauczyciela" i skromne upominki.

Nie zabrakło również podziękowań i życzeń od Dyrektora Szkoły.

Dzisiejszy dzień nauczycielom umilił słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. 

Drodzy pedagodzy, wychowawcy i pracownicy naszej szkoły

z okazji Dnia Edukacji Narodowej

składamy najserdeczniejsze życzenia ,

zdrowia, niewyczerpanych sił,

energii tak potrzebnej całemu gronu pedagogicznemu

do kształcenia młodych pokoleń,

aby przyszłość każdego z nas 

była jak najlepsza. 

Samorząd Uczniowski 

{gallery}DZIEN NAUCZYCIELA{/gallery} 

Zobacz artykuły...
BRĄZOWE SZTAFETY PRZEŁAJOWE
wtorek, 04 październik 2022 07:12

Nasi sportowcy bardzo dobrze rozpoczęli nowy rok szkolny. W sztafetowych biegach przełajowych wywalczyliśmy dwa brązowe medale. Pogoda nie dopisała niestety. W trudnych warunkach nasi młodzi sportowcy mierzyli się z zespołami z całego powiatu. Drużyny składały się z 6 zawodników, z których każdy pokonywał dystans przełajowy i przekazywał pałeczkę sztafetową kolejnemu. Dziewczyny w składzie Emilia Węckowska, Marta Borodacz, Michalina Songin, Marcjanna Zasadzińska, Sylwia Sobala oraz Amelia Kozikowska wywalczyły brąz przebiegając dystans 6 x 800 m, natomiast chłopcy Andreas Pospichal, Filip Januszkiewicz, Kryspin Papla, Oliwier Leciejewski, Błażej Kuźmicki oraz Radosław Stempczyński, podobnie jak dziewczyny, stanęli na najniższym stopniu podium,  pokonując dystans dłuższy bo 6 x 1200 m. Rywalizacja o wyższe lokaty toczyła się do samego końca. 

Serdecznie gratulujemy.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Napisane przez
DZIEŃ CHŁOPAKA
wtorek, 04 październik 2022 06:37

W piątek, 30 września w każdej klasie dziewczynki obdarowywały swoich kolegów przygotowanymi prezentami oraz słodkościami. Tego dnia rozpoczęliśmy w naszej szkole akcję pt. "Byłem uczniem zawidowskiej podstawówki, a teraz jestem...". Akcja ma na celu ukazanie dzieciom tego, że mimo, że pochodzimy z małego miasteczka, z małej szkoły, to wierząc w swoje marzenia, a co najważniejsze dążąc do tych marzeń, często długą i trudną pracą, możemy osiągnąć dużo a nawet wszystko :) W ramach akcji zapraszamy do szkoły ludzi (byłych uczniów), którzy robią w życiu coś dobrego, coś ciekawego, coś zaskakującego, o czym nam opowiedzą a tym samym zachęcą naszych uczniów do działania. Jako pierwszy szkołę odwiedził Pan Kamil Kozłowski. Trener personalny z CrossTeam Zgorzelec, radny miasta Zawidów oraz uczestnik programu telewizyjnego Ninja Warrior Polska. Pan Kamil opowiedział o latach szkolnych, o 22 latach treningów, o drodze do programu oraz o samym występie w telewizyjnym show. Uczniowie byli zachwyceni, pytań nie było końca a krótki trening pod okiem trenera okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci biły brawa i przyznały, że dla nich Pan Kamil jest prawdziwym "Wojownikiem Ninja" (takie miano otrzymują najlepsi w programie Ninja Warrior). Nasz gość zdradził, że w klasie był najmniejszy i najchudszy, nawet dziewczyny były od niego większe a mimo to nie chował się, tylko z uporem pokazał, że i on może o siebie zadbać i stać się kimś wyjątkowym. Czego i naszym uczniom życzymy. Panu Kamilowi dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ps. Pomysł spodobał się także rodzicom naszych uczniów, o czym świadczą komentarze pod filmikiem Pana Kamila:

https://www.facebook.com/100000822841647/videos/1161822791347837/

29 Akcja Sprzątanie Świata
poniedziałek, 03 październik 2022 10:53

W ostatnim tygodniu września uczniowie klas młodszych wzięli udział w 29 Finale Akcji Sprzątanie Świata pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia.

Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci a następnie wyruszyli aby sprzątać teren i okolice szkoły, park miejski oraz miejskie place zabaw.

Akcja miała na celu ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.

Hasłem tegorocznej akcji było: "Wszystkie śmieci są nasze!". Pamiętajmy więc, aby swoje śmieci zabierać ze sobą i umieszczać je w odpowiednich koszach na śmieci.

Szanujmy otaczający nas świat.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE
poniedziałek, 03 październik 2022 10:26

Dnia 29 września 2022r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole odbyła się akcja promująca czytelnictwo. Wspólne czytanie to wspólnie spędzony czas, rozmowa o książce jednoczy pokolenia.

Dorośli powinni czytać głośno dzieciom przez 20 minut dziennie, nawet wtedy, gdy dzieci same potrafią już czytać. Czytanie otwiera dostęp do wiedzy i myśli, ułatwia uczenie się, rozwija. Nastolatki razem ze swoimi rodzicami także mogą uczestniczyć w głośnym czytaniu. Wspólnie spędzony czas to bezcenna nauka.

W czwartek o godzinie 09:00 we wszystkich klasach dorośli czytali uczniom.
W klasach 1-4 SP w roli lektorów wystąpili goście związani z naszym miastem:  Burmistrz Miasta pan Robert Łężny, Dyrektor Przedszkola Publicznego pani Wiesława Marszał, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego pan Krzysztof Mach,  Dyrektor Ośrodka Kultury pan Konrad Tkaczyk, Kierownik Posterunku Policji pan Artur Fudala, przedstawicielka szkolnej Rady Rodziców pani Monika Rokicka, pani Teresa Paprocka , nauczycielka przez wiele lat związana z naszą szkołą oraz pani Anna Nawrocka- poetka znana w naszym regionie i kraju. W klasach starszych czytali nauczyciele z naszej szkoły.

W klasach 1-3 hasło przewodnie czytania brzmiało „Nasi bracia mniejsi” i zaprezentowane zostały fragmenty książek: „Dziadek i niedźwiadek”, „Sposób na Elfa”, „Cukierku, ty łobuzie”. W klasach 4-6 hasłem akcji były „Legendy z dalekiego lądu”. Zaprezentowany został fragment „Białego mustanga” autorstwa Sat- Okha. W klasach 7-8 hasłem akcji zostały „Ballady i romanse”, ponieważ rok 2022 to Rok Romantyzmu Polskiego, a dzieło Mickiewicza było również bohaterem Narodowego Czytania.

Wszystkie utwory literackie zaprezentowane w czasie akcji można znaleźć w Bibliotece Szkolnej. 

W czasie wydarzenia rozmawialiśmy o zaletach czytania, następnie uczniowie z zapartym tchem słuchali fragmentów wybranych książek. Pod koniec zajęć wszyscy tworzyli prace plastyczne związane z wybraną lekturą.

Nad całym przedsięwzięciem czuwała pani Monika Kapszewicz. Pani Agnieszce Roczon oraz nauczycielom zaangażowanym w akcję dziękujemy za piękne zdjęcia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do czytania!

LIDLOWSKIE TALENCIAKI
poniedziałek, 03 październik 2022 06:38

Pragniemy poinformować, że Nasza szkoła dołączyła do akcji LIDLA „Szkoły Pełne Talentów”, która ma na celu dodatkowe zaopatrzenie polskich szkół w pomoce dydaktyczne. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym programie. Przy zakupach powyżej 50 zł (w tym warzywo lub owoc) otrzymają Państwo Talenciaki, które po uzbieraniu konkretnej ilości można wymienić na wybrany przez szkołę sprzęt sportowy, elektroniczny lub pomoce dydaktyczne.

Talenciak to także los w loterii, w której można wygrać atrakcyjne nagrody. Talenciaki można wrzucać do specjalnej skrzynki ustawionej przy wejściu do szkoły lub zeskanować aparatem smartfona kod QR znajdujący się na odwrocie Talenciaka.

Szczegóły akcji: www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469

Liczymy na Waszą pomoc i wsparcie!!!

Wizyta w Państwowej Straży POżarnej
wtorek, 20 wrzesień 2022 12:40

20.IX.2022

Byliśmy dziś w Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Wiemy już jak powstają pożary. Wiemy też, jakie zagrożenia czyhają na nas w domu, w lesie i jak powinniśmy postępować, by być bezpiecznym. Zobaczyliśmy sprzęt, którym posługują się strażacy do ratowania zdrowia i życia innych. Praca strażaka jest bardzo trudna i niebezpieczna, niemniej niezbędna. Życzymy im wytrwałości i dużo szczęścia. Klasa 3a

Źródło E.B-D

Narodowe Czytanie
piątek, 09 wrzesień 2022 10:34

W sobotę 3. września w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Zawidowie odbyło się Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w dwusetną rocznicę wileńskiego wydania dzieła.

W Zawidowie wydarzenie po raz pierwszy zorganizowały dwie instytucje – Miejska Biblioteka Publiczna oraz Ośrodek Kultury w Zawidowie. Narodowe Czytanie rozpoczęło się o godzinie 12.00. Na tym pięknym wydarzeniu nie zabrakło osób związanych z naszą szkołą. Pan dyrektor Krzysztof Mach zaprezentował utwór "Romantyczność", a pani Monika Kapszewicz "Rękawiczkę". Nad całością wydarzenia czuwał dyrektor Ośrodka kultury pan Konrad Tkaczyk.

Wśród szlachetnego grona czytających znaleźli się również: Burmistrz Miasta pan Robert Łężny, pani Agnieszka Roczon, pani Elżbieta Sontowska, pani Anna Nawrocka, pani Celina Leciejewska, pani Grażyna Prusińska, pan Michał Hasiuk.

Dziękujemy autorce zdjęć- pani A. Roczon za ich udostępnienie.

Więcej informacji: https://zawidow.eu/?p=15437

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
czwartek, 25 sierpień 2022 09:47

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 w czwartek 1 września o godzinie 9:00

Wykaz podręczników i ćwiczeń dla klas 1-8 w roku szkolnym 2022/2023
środa, 17 sierpień 2022 08:22

Informujemy, że w podręczniki i ćwiczenia w pierwszych dniach września zaopatruje uczniów szkoła. Podręczniki do religii we wszystkich klasach  zakupują rodzice.

Szkolny Zestaw Podręczników w roku szk. 2022/23.pdf

Koniec roku szkolnego
wtorek, 28 czerwiec 2022 09:35

Uroczyście i bardzo udanie zakończyliśmy rok szkolny. Były przemowy, występy artystyczne. Przygotowano nagrody dla najlepszych uczniów, sportowców i laureatów konkursów. Burmistrz Miasta wręczył przyznane stypendia . Przedstawiciele klas młodszych żegnali absolwentów. Chwile radości przeplatały się ze łzami wzruszenia. Zabrzmiał ostatni dzwonek i dyrektor szkoły ogłosił upragnione wakacje.

Strona 1 z 25