aktualnosci

aktualnosci (435)

W tym dziale:

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE (0)

13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenia

wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły,

dziękując za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia,

poświęcenie i troskę.

Uczniowie wręczyli swoim nauczycielom

dyplomy "Cudownego Nauczyciela" i skromne upominki.

Nie zabrakło również podziękowań i życzeń od Dyrektora Szkoły.

Dzisiejszy dzień nauczycielom umilił słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. 

Drodzy pedagodzy, wychowawcy i pracownicy naszej szkoły

z okazji Dnia Edukacji Narodowej

składamy najserdeczniejsze życzenia ,

zdrowia, niewyczerpanych sił,

energii tak potrzebnej całemu gronu pedagogicznemu

do kształcenia młodych pokoleń,

aby przyszłość każdego z nas 

była jak najlepsza. 

Samorząd Uczniowski 

{gallery}DZIEN NAUCZYCIELA{/gallery} 

Zobacz artykuły...
Wykaz podręczników i ćwiczeń dla klas 1-8 w roku szkolnym 2024/2025
czwartek, 18 lipiec 2024 07:47

Informujemy, że w podręczniki i ćwiczenia w pierwszych dniach września zaopatruje uczniów szkoła. Podręczniki do religii we wszystkich klasach  zakupują rodzice.

Szkolny Zestaw Podręczników 24/25.pdf

Wniosek na świetlicę
piątek, 07 czerwiec 2024 10:20

Drodzy Rodzice,

przypominamy, że do końca roku szkolnego (21.06.2024r.) należy złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy na nowy rok szkolny 2024/2025. Druki wniosków znajdują się w sekretariacie oraz na stronie internetowej Szkoły: szkola.zawidow.pl/szkola/dokumenty

BEZPŁATNA POMOC PSYCHOLOGICZNA
czwartek, 22 luty 2024 09:40

Nasza szkoła bierze udział w "programie polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego" 
Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w tak ważnym projekcie pozwoli zadbać o zdrowie psychiczne uczniów naszej szkoły a także ich rodzicom i opiekunom. 

W jaki sposób uzyskać pomoc?

zadzwoń pod bezpłatny numer +48 800 805 600

lub napisz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a otrzymasz wsparcie i pomoc blisko miejsca zamieszkania.

Program sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Skorzystanie z pomocy specjalistów jest możliwe także w czasie wakacji.

Więcej o programie pod linkiem:

umwd.dolnyslask.pl/zdrowie/profilaktyka/psychiatria-dzieci-i-mlodziezy/

Mała Książka. Wielki Człowiek
wtorek, 06 luty 2024 12:35
Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w kampanii społecznej "Mała książka – wielki człowiek", zainicjowanej przez Instytut Książki. Akcja ta jest dedykowana naszym najmłodszym uczniom, dzieciom z klas pierwszych, które stawiają swoje pierwsze kroki w nauce czytania i odkrywają magię książek. Dnia 9 stycznia 2024r. uczniowie klas pierwszych zapoznali się z ideą przyświecającą projektowi oraz otrzymali wyprawki czytelnicze.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Laureaci konkursów
środa, 03 styczeń 2024 07:24

W ramach promocji czytelnictwa w naszej szkole w listopadzie odbyły się konkursy: literacki dla klas IV- VIII pod hasłem „Bohaterowie lektur szkolnych” oraz plastyczny- „Postać z mojej ulubionej bajki” przeznaczony dla dzieci z klas I- III  . Konkursy były miedzy innymi elementem obchodów Dnia Postaci z Bajek, w którym uczestniczyły również dzieci z Przedszkola Publicznego w Zawidowie.

Dnia 14 grudnia wręczyliśmy nagrody wszystkim laureatom. Komisja konkursowa pod przewodnictwem pani dyrektor Joanny Łuczko przyznała nagrody następującym uczniom:

Konkurs plastyczny:

I miejsce Oliwia Rokicka
II miejsce Liliana Paustian
III miejsce Lena Michalkiewicz i Hanna Rutowicz
wyróżnienia: Alicja Jankowska, Joanna Sidwa, Gabriel Kazimierczak oraz Maja Legeżyńska,

w konkursie literackim wyróżniono następujących uczniów:

Maria Szewczyk, Emilia Kozarek, Alicja Zadka, Maja Tyszecka, Karol Mielcarek, Alan Wolan, Michał Broda, Ignacy Wasielewski.
Wszystkim laureatom gratulujemy!

Nagrody zostały sfinansowane ze środków pozyskanych przez naszą placówkę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Drugie Zawidowskie Dyktando Rodzinne
wtorek, 05 grudzień 2023 15:40

Mamy zaszczyt zaprosić na Drugie Zawidowskie Dyktando Rodzinne, które odbędzie się 8 lutego 2024 roku o godzinie 16.00 w budynku Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie. Z ogromną radością wspominamy zeszłoroczne zmagania, w których wzięło udział niemal 40 uczestników. 

Rodzinne Dyktando adresowane jest do uczniów klas IV-VIII naszej Szkoły oraz ich rodziców i/lub opiekunów. Poprzez nietypowy rodzaj pisania dyktanda (zespół dwuosobowy - dziecko oraz osoba dorosła) pragniemy pokazać, że wspólna ortograficzna aktywność może być doskonałą formą rodzinnej nauki i zabawy. 

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zawidów.

Zapisy u pani Joanny Łuczko i pani Magdaleny Kosewicz poprzez e-dziennik trwają do 5 stycznia 2024 roku.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w Drugim Zawidowskim Dyktandzie Rodzinnym.

Organizatorzy konkursu:

Joanna Łuczko

Dyrektor Szkoły im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie

oraz nauczyciele poloniści

Magdalena Kosewicz i Teresa Paprocka

Szczegółowe informacje (Regulamin) znajdują się poniżej.

Regulamin Drugiego Zawidowskiego Dyktanda Rodzinnego.pdf

Regionalny Przegląd Twórczy
wtorek, 31 październik 2023 12:07

Dnia 28 października 2023r. w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej we Wrocławiu odbył się wernisaż wystawy "Widoki Wrocławia" zorganizowanej z okazji 25-lecia Województwa Dolnośląskiego. Mamy przyjemność poinformować, że na wystawie znalazły się prace naszych uczniów, którzy większość z nich wykonali w szkole, pod czujnym okiem pani Moniki Kapszewicz. Swoje dzieła zaprezentowali we Wrocławiu: Wiktoria Zaremba, Izabela Reszka, Seweryn Michalak oraz Maja i Ola Wilczek. Wystawę można zwiedzać do 10 listopada. Zapraszamy i gratulujemy.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
poniedziałek, 09 październik 2023 10:43

Drodzy Rodzice,

prosimy o zapoznanie się z listem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka w sprawie prac domowych i poprawiania ocen.

list DKO do rodziców, nauczycieli, uczniów.pdf

Dzień Głośnego Czytania
poniedziałek, 02 październik 2023 08:47

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to inicjatywa, która powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Z tej okazji w naszej szkole, co roku odbywa się akcja czytelnicza, w której dorośli czytają dzieciom. Tym razem łączyliśmy Dzień Głośnego Czytania ze Szkolnym Dniem Chłopaka i dlatego do czytania zaprosiliśmy panów związanych z naszym miastem . Dziękujemy za wizytę burmistrzowi Robertowi Łężnemu, dyrektorowi Ośrodka Kultury Konradowi Tkaczykowi, prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej Sebastianowi Stefańskiemu, Mariuszowi Palce- nauczycielowi SP Zawidów, Damianowi Stecykowi z Kopalni Węgla Brunatnego „Turów” oraz reprezentantowi naszych dzielnych policjantów- sierżantowi sztabowemu Adrianowi Ufierowi.

Tegoroczna akcja miała na celu przybliżyć dzieciom lektury szkolne, z którymi chcemy być „za pan brat”. Czytaliśmy fragmenty książek: „Kapelusz pani wrony” Danuty Parlak, „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego oraz „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego.

Wspólne czytanie to wspólnie spędzony czas, a rozmowa o książce jednoczy pokolenia.

Dorośli powinni czytać głośno dzieciom przez 20 minut dziennie, nawet wtedy, gdy dzieci same potrafią już czytać. Czytanie otwiera dostęp do wiedzy i myśli, ułatwia uczenie się, rozwija. Nastolatki razem ze swoimi rodzicami także mogą uczestniczyć w głośnym czytaniu. Wspólnie spędzony czas to bezcenna nauka.

Wszystkie utwory literackie zaprezentowane w czasie akcji można znaleźć w Bibliotece Szkolnej. 

W czasie wydarzenia rozmawialiśmy o zaletach czytania, następnie uczniowie z zapartym tchem słuchali fragmentów wybranych książek. Pod koniec zajęć wszyscy tworzyli prace plastyczne związane z wybraną lekturą.

Nad całym przedsięwzięciem czuwała pani Monika Kapszewicz. Pani Agnieszce Roczon oraz nauczycielom zaangażowanym w akcję dziękujemy za piękne zdjęcia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do czytania!

 

Narodowe Czytanie
środa, 13 wrzesień 2023 11:52

Dnia 11 września 2023r. o godzinie 09:00 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Akcja organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku i została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W tym roku czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Fragment książki zaprezentowała uczniom pani Teresa Paprocka.  „Nad Niemnem” to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Jest to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160. rocznicę obchodzimy w tym roku. Tło historyczne przedstawił pan Mariusz Palka.

Pani dyrektor Joanna Łuczko przeczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który jest patronem wydarzenia. Bardzo się cieszymy, że naszej uroczystości wziął udział Burmistrz Miasta pan Robert Łężny.

Dziękujemy pani wicedyrektor Joannie Pałasz za oprawę muzyczną, pani Janinie Kwolek za dekoracje, pani Kindze Rakuckiej za piękne kotyliony, pani Arlecie Sobczuk za pomoc techniczną. Całe wydarzenie koordynowała Pani Monika Kapszewicz.

Strona 1 z 32