aktualnosci

aktualnosci (427)

W tym dziale:

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE (0)

13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela.

Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenia

wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły,

dziękując za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia,

poświęcenie i troskę.

Uczniowie wręczyli swoim nauczycielom

dyplomy "Cudownego Nauczyciela" i skromne upominki.

Nie zabrakło również podziękowań i życzeń od Dyrektora Szkoły.

Dzisiejszy dzień nauczycielom umilił słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. 

Drodzy pedagodzy, wychowawcy i pracownicy naszej szkoły

z okazji Dnia Edukacji Narodowej

składamy najserdeczniejsze życzenia ,

zdrowia, niewyczerpanych sił,

energii tak potrzebnej całemu gronu pedagogicznemu

do kształcenia młodych pokoleń,

aby przyszłość każdego z nas 

była jak najlepsza. 

Samorząd Uczniowski 

{gallery}DZIEN NAUCZYCIELA{/gallery} 

Zobacz artykuły...
Dzień Głośnego Czytania
poniedziałek, 02 październik 2023 08:47

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to inicjatywa, która powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Z tej okazji w naszej szkole, co roku odbywa się akcja czytelnicza, w której dorośli czytają dzieciom. Tym razem łączyliśmy Dzień Głośnego Czytania ze Szkolnym Dniem Chłopaka i dlatego do czytania zaprosiliśmy panów związanych z naszym miastem . Dziękujemy za wizytę burmistrzowi Robertowi Łężnemu, dyrektorowi Ośrodka Kultury Konradowi Tkaczykowi, prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej Sebastianowi Stefańskiemu, Mariuszowi Palce- nauczycielowi SP Zawidów, Damianowi Stecykowi z Kopalni Węgla Brunatnego „Turów” oraz reprezentantowi naszych dzielnych policjantów- sierżantowi sztabowemu Adrianowi Ufierowi.

Tegoroczna akcja miała na celu przybliżyć dzieciom lektury szkolne, z którymi chcemy być „za pan brat”. Czytaliśmy fragmenty książek: „Kapelusz pani wrony” Danuty Parlak, „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego oraz „O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego.

Wspólne czytanie to wspólnie spędzony czas, a rozmowa o książce jednoczy pokolenia.

Dorośli powinni czytać głośno dzieciom przez 20 minut dziennie, nawet wtedy, gdy dzieci same potrafią już czytać. Czytanie otwiera dostęp do wiedzy i myśli, ułatwia uczenie się, rozwija. Nastolatki razem ze swoimi rodzicami także mogą uczestniczyć w głośnym czytaniu. Wspólnie spędzony czas to bezcenna nauka.

Wszystkie utwory literackie zaprezentowane w czasie akcji można znaleźć w Bibliotece Szkolnej. 

W czasie wydarzenia rozmawialiśmy o zaletach czytania, następnie uczniowie z zapartym tchem słuchali fragmentów wybranych książek. Pod koniec zajęć wszyscy tworzyli prace plastyczne związane z wybraną lekturą.

Nad całym przedsięwzięciem czuwała pani Monika Kapszewicz. Pani Agnieszce Roczon oraz nauczycielom zaangażowanym w akcję dziękujemy za piękne zdjęcia.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do czytania!

 

Narodowe Czytanie
środa, 13 wrzesień 2023 11:52

Dnia 11 września 2023r. o godzinie 09:00 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Akcja organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku i została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W tym roku czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Fragment książki zaprezentowała uczniom pani Teresa Paprocka.  „Nad Niemnem” to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Jest to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160. rocznicę obchodzimy w tym roku. Tło historyczne przedstawił pan Mariusz Palka.

Pani dyrektor Joanna Łuczko przeczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który jest patronem wydarzenia. Bardzo się cieszymy, że naszej uroczystości wziął udział Burmistrz Miasta pan Robert Łężny.

Dziękujemy pani wicedyrektor Joannie Pałasz za oprawę muzyczną, pani Janinie Kwolek za dekoracje, pani Kindze Rakuckiej za piękne kotyliony, pani Arlecie Sobczuk za pomoc techniczną. Całe wydarzenie koordynowała Pani Monika Kapszewicz.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
środa, 13 wrzesień 2023 06:44

Drodzy Rodzice, prosimy o zapoznanie się z listem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka, skierowanego do rodziców uczniów dolnośląskich szkół.

List DKO do Dyrektorów, Nauczycieli i Rodziców 092023.pdf

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
niedziela, 03 wrzesień 2023 08:44

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 4 września o godzinie 9:00 w sali sportowej. Serdecznie zapraszamy rodziców naszych uczniów na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego.

Szkolny zestaw podręczników na rok szk. 2023/2024
piątek, 30 czerwiec 2023 08:50

Informujemy, że w podręczniki i ćwiczenia w pierwszych dniach września zaopatruje uczniów szkoła. Podręczniki do religii we wszystkich klasach  zakupują rodzice.

Wykaz Szkolnego Zestawu Podręczników na rok szkolny 2023/2024

Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej
czwartek, 29 czerwiec 2023 07:32

Spotkanie organizacyjne rodziców uczniów klas I z wychowawcą odbędzie się w dniu 4 września po uroczystości otwarcia nowego roku szkolnego 2023/2024.

SPIS RZECZY POTRZEBNYCH DO KLASY I:

 1. Pióro i ołówki
 2. Gumka do ścierania ołówka
 3. Nożyczki
 4. Klej w sztyfcie
 5. Kredki świecowe
 6. Kredki ołówkowe
 7. Flamastry
 8. Linijka 20 cm
 9. Temperówka
 10. Farby plakatowe lub akwarelowe
 11. Pędzle miękkie (duży i mały)
 12. Kubek do wody, podkładka do malowania
 13. Zeszyt w kratkę 16-kartkowe bez marginesów do edukacji matematycznej i przyrodniczej
 14. Zeszyt w wąskie linie 16-kartkowe bez marginesów do edukacji polonistycznej
 15. Zeszyt w pięciolinie do edukacji muzycznej
 16. Zeszyt kolorowych papierów (wycinanka)
 17. Kolorowa bibuła
 18. Blok rysunkowy A4 (biały i kolorowy)
 19. Blok techniczny A4 (biały i kolorowy)
 20. Teczki zamykane na gumkę 2 sztuki (do prac plastycznych i kart pracy)
 21. Plastelina
 22. Liczydło małe
 23. Strój gimnastyczny w worku na w-f (krótkie spodenki i koszulka najlepiej biała oraz dresy na czas jesienno-zimowy) i buty sportowe na białej podeszwie
 24. Obuwie zmienne do klasy

Podręczniki oraz zestaw ćwiczeń do edukacji wczesnoszkolnej uczeń otrzyma w szkole.  Podręczniki do religii zakupują rodzice (Wydawnictwo Jedność „Poznaję świat Boży”)

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
środa, 21 czerwiec 2023 08:45

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Uprzejmie informujemy, że uroczystość związana z zakończeniem roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie odbędzie się

w dniu 23 czerwca 2023 roku, o godz. 9:00 w sali sportowej.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 serdecznie zapraszamy rodziców naszych uczniów.

Ogólnopolski konkurs "Misja Kieszonkowe".
środa, 14 czerwiec 2023 09:29

W ramach programu „Misja Kieszonkowe” w klasach 1A, 2A, 5A i 6A podjęliśmy działania związane z finansami. Uczniowie poszerzali swoja wiedzę ekonomiczną,  rozmawialiśmy o oszczędzaniu. Dzieci stawiały pierwsze kroki w stronę finansowej samodzielności, zastanawiały się jak gospodarować pieniędzmi.

Uczniowie zwiedzili lokalne instytucje finansowe: filię Santander Bank S.A. oraz PKO Banku Polskiego oraz siedzibę Poczty Polskiej w Zawidowie. Pracownikom tych instytucji bardzo dziękujemy za gościnność, cierpliwość i profesjonalizm.

Uczniowie w ramach zajęć wykonywali plakaty, prace graficzne, lapbooki, które zostały zaprezentowane na forum szkoły.

Celem podjętych działań było zapoznanie uczniów z informacjami na temat: systemu płatności, wartości pieniądza, regułach rządzących rynkiem, oszczędzania.

Działania uczniów za zgoda rodziców można było zgłosić do konkursu „Misja Kieszonkowe” organizowanego przez PNB Paribas i jest nam bardzo miło poinformować, że w ogólnopolskim konkursie „Misja Kieszonkowe” klasa 5A pod kierunkiem pani Moniki Kapszewicz zdobyła nagrodę drugiego stopnia w kategorii klas IV- VI.

Gratulujemy!

https://www.bnpparibas.pl/misjasamodzielnosc/strefa-nauczyciela/konkurs/

#MojaKonstytucja
poniedziałek, 12 czerwiec 2023 11:46

Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy zaprosiło naszą szkołę do udziału w X edycji Tygodnia Konstytucyjnego - #MojaKonstytucja. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. W ramach trwającego w całej Polsce Tygodnia Konstytucyjnego naszą szkołę odwiedziła Pani prawnik Aleksandra Krawczyk, która przeprowadziła lekcje na temat m.in. Konstytucji, praw człowieka, praw ucznia. Pani Aleksandra w przystępny i interesujący sposób pokazała, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Uczniowie z chęcią dyskutowali i zadawali pytania a Pani adwokat rzetelnie rozwiewała wszelkie wątpliwości.

Teatr Młodego Pokolenia
poniedziałek, 12 czerwiec 2023 11:35

Któż  z nas nie zna lektury szkolnej pt. „O psie, który jeździł koleją”.  Jest to historia przyjaźni między człowiekiem i jego najlepszym przyjacielem – psem. To opowieść o przywiązaniu, tęsknocie i prawdziwym oddaniu. Pies tak pokochał zawiadowcę i jego dzieci, że zawsze potrafił do nich wrócić, nawet będąc w podróży setki kilometrów od Marittimy. Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję, aby obejrzeć spektakl właśnie pod tym tytułem. Zabawy i radości było moc, aktorzy z Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku bawili i zachęcali do wspólnej gry uczniów.  Było  ciekawie, było radośnie, pies Lampo oczarował wszystkich widzów.

Strona 1 z 31