aktualnosci

aktualnosci (130)

Bezpieczne ferie

Napisane przez
Bezpieczne ferie
piątek, 18 styczeń 2019 07:30

Wielkimi krokami zbliżają się ferie. Wielu z nas pewnie nie może się już doczekać. Ferie to czas radości i zabawy ale i też rozsądku, by nic złego się nie przydarzyło.

Nasi najmłodsi spotkali się z przedstawicielami Policji by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas ferii.

Panowie policjanci przypomnieli nam podstawowe informacje dotyczące bezpiecznych zachowań, sposobu reakcji na wypadek. Ponadto uczulili nas by przede wszystkim pamiętać o tym, że życie jest najcenniejsze i trzeba o nie dbać.

Dostaliśmy tez miłe prezenty, za które bardzo dziękujemy.

Będziemy pamiętać i miło oraz bezpiecznie spędzać czas wolny od nauki.

Spotkanie z muzyką
piątek, 18 styczeń 2019 07:15

Trwa cykl audycji umuzykalniających w naszej szkole. Cyklicznie gościmy muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Ich koncerty są prawdziwą ucztą. Tym razem królowały tańce - polka, tango argentyńskie, i inne.

Apel świąteczny
czwartek, 20 grudzień 2018 13:49

Dnia 20 grudnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, przygotowany przez panie Annę Hunth i Teresę Ilnicką. Uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego pod kierunkiem pani Joanny Gołębiowskiej przedstawili refleksyjną inscenizację świąteczną, uczniowie klas I-III przygotowani przez panie Elżbietę Borowską- Delegę i Annę Hunth zaśpiewali i zatańczyli. Dzieci z klas V-VI przygotowane przez panią Teresę Ilnicką przedstawiły scenkę teatralną. Nasze gimnastyczki pod opieką pani Małgorzaty Niedźwieckiej zaprezentowały przepiękny układ. Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy razem kolędę i usłyszeliśmy życzenia od pana dyrektora Krzysztofa Macha.

Warto czytać!

Napisane przez
Warto czytać!
czwartek, 20 grudzień 2018 13:46

Uczniowie z najmłodszych klas przez ostatnie dwa miesiące mieli dodatkową motywację do ćwiczenia czytania nie tylko w szkole, ale i w domu. Każde domowe 10 minut czytania potwierdzone podpisem rodzica było nagradzane naklejką. Po uzbieraniu 21 naklejek uczeń zanosił kartę do biblioteki szkolnej.

Z uwagi na wielkie zainteresowanie akcją Biblioteka przygotowała drugą edycję już pod własnym patronatem. Karty z podpisami zbieraliśmy  do 15 grudnia 2018 r. Dnia 19 grudnia wylosowaliśmy Wzorowych czytelników. Nagrodę główną wylosowała Zuzanna Korzeniewska. Część nagrody ufundowali: Samorząd Uczniowski oraz Biblioteka Szkolna. Kolejne losowanie w lutym.

„Anioł mojego miasta”
czwartek, 20 grudzień 2018 13:44

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w cyklu imprez współorganizowanych przez panią Agnieszkę Roczon z Urzędu Miejskiego w Zawidowie. Dzieci z klas )-III Sp przygotowywały plakat, uczniowie klas IV- VI brali udział w zajęciach plastycznych "Zawidów- miasto z aniołem w tle. Nasza młodzież napisała życzenia dla miasta w ramach konkursu literackiego.

Dnia 19 grudnia nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursów, a laureatów nagrodził Burmistrz Miasta pan Robert Łężny.

W plastycznym konkursie I miejsce zdobyła klasa IIA pod kierunkiem pani Elżbiety Borowskiej-Delegi.

W konkursie literackim I miejsce zdobyła Julia Kobyłt z klasy VII. Wyróżnienia otrzymały uczennice Anna Leszko z klasy VII oraz Nataliya Tsybenko z klasy III gimnazjalnej.

Uczestnicy zajęć plastycznych zostali obdarowani świątecznymi słodkościami.

Podsumowanie Kiermaszu Bożonarodzeniowego
środa, 19 grudzień 2018 13:11

Podsumowanie tegorocznego Kiermaszu Bożonarodzeniowego w dniu 16.12.2018 r.

ZEBRALIŚMY 2557,14 zł.

Dziękuję wszystkim rodzicom i uczniom, którzy przygotowali piękne stroiki i ozdoby świąteczne oraz upiekli pyszne ciasta.

Szczególne podziękowania za pomoc w trakcie kiermaszu Paniom Oli Paprockiej, Uli Fiedukowicz, Monice Rokickiej, Dorocie Zawadzkiej, Marcie Dobrowolskiej, Magdzie Kłosowskiej, Ani Wierzbickiej-Zawada, Anecie Bernat oraz mojej córce Marysi i oczywiście żonie Magdzie.

Przewodniczący Rady Rodziców Cezary Wieczorek

100 lat niepodległości - Wielcy Rodacy
środa, 12 grudzień 2018 12:05

W piątek, 7 grudnia gościliśmy w naszej szkole pana Stanisława Sielickiego z widowiskiem estradowym ,,100 lat niepodległości - Wielcy Rodacy". Była to wesoła lekcja historii i tradycji naszego kraju. Poznaliśmy sylwetki sławnych Polaków, a w zabawnej rywalizacji pomiędzy dziewczętami a chłopcami wykazaliśmy się wiedzą o ojczyźnie. Kto wygrał? Wszyscy zgodnie zaśpiewali, że: ,,Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, byleby zabawa była na 102!".

MIKOŁAJKI

Napisane przez
MIKOŁAJKI
środa, 12 grudzień 2018 06:53

W tym roku 6 grudnia do naszych najmłodszych przyszedł Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci powitały go bardzo serdecznie, zaprezentowały przygotowane wiersze, rymowanki i piosenkę oraz wykonały pracę plastyczną przedstawiającą postać naszego gościa. A Mikołaj obdarował wszystkie grzeczne dzieci prezentami. 

Mikołaj w świetlcy
piątek, 07 grudzień 2018 08:27

Nasze Świetliki skorzystały z zaproszenia, które wystosował pan Mikołaj. Na dzieci czekały wypieczone, chrupiące prezenty. Było smacznie, wesoło. Fajny ten pan Mikołaj.

Świąteczna zbiórka darów dla Rodaków na Kresach
środa, 05 grudzień 2018 10:03

Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, tysiące polskich dzieci które w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. Szkoła Podstawowa w Zawidowie przyłączyła się do akcji „Podarujcie paczkę na Kresy” organizowanej przez Fundację Studio Wschód i Telewizję Polonia.
Zbieraliśmy konserwy, cukier, makaron, ryż, słodycze, herbatę, kawę, środki czystości, a także artykuły szkolne, zabawki. 

Świąteczne dary zbieraliśmy do 19 grudnia w Bibliotece Szkolnej.

Zebrane upominki trafiły już do polskich wsi, szkół i parafii, wszędzie tam gdzie biją stęsknione polskie serca.

Dary do Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu przewieziono transportem Gminy Sulików. Wszystkim osobom, które wsparły akcję serdecznie dziękujemy!

Strona 1 z 10