niedziela, 29 październik 2017 15:48

Światowy Dzień Godności

Światowy Dzień Godności każdego roku przypomina o tym, że szacunek i godne życie przysługują każdemu człowiekowi. To wyjątkowa inicjatywa, obejmująca swoim zasięgiem ponad 60 państw na całym świecie, skupiająca społeczność wokół tematu wzajemnej tolerancji i życzliwości. Co roku wydarzenie obchodzone jest w trzecią środę października i do tej pory zaangażowało już ponad 1,5 miliona dzieci na całym świecie. W tym roku, w wyniku decyzji zarządu organizacji, Światowy Dzień Godności przypadł na 18 października. Nasza szkoła również przystąpiła do akcji, której tematem przewodnim był problem hejtu i mowy nienawiści. W klasach VII SP oraz II i III GIM przeprowadzone zostały warsztaty „Hejt? Hejtu nie promuje, hejt banuję, bo reaguję”. Podczas zajęć uczniowie definiowali co to jest hejt a co hejtem nie jest, oraz jakie uczucia towarzyszą człowiekowi, który jest hejtowany i jak reagować na mowę nienawiści w Internecie.

Zajęcia prowadzone były przez panią Mirosławę Frysiak, panią Sylwię Zabłocką – Śledzką oraz panią Joannę Naumczyk - Rakucką.

Czytany 1973 razy