piątek, 10 listopad 2017 12:23

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”) został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

Nasza szkoła, również przyłączyła się do obchodów tego dnia, w postaci wspólnego posiłku. Organizacji tej inicjatywy podjęli się uczniowie i nauczyciele prowadzący akcję Trzymaj Formę oraz Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas IV-VII SP i II-III GIM wspólnie na Sali gimnastycznej w miłej i radosnej atmosferze spożywali swoje II śniadanie, a następnie przystąpili do rywalizacji na wykonanie najlepszej piramidy zdrowia. Było sportowo, zdrowo i śniadaniowo.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i mamy nadzieję na powtórkę za rok smile