piątek, 24 listopad 2017 07:51

Mali Tropiciele znowu w akcji

MALI TROPICIELE W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM

23 listopada Mali Tropiciele udali się na wycieczkę do Zakładu Krawieckiego pani Joanny Zajdel w związku z poznaniem litery ,,i" na podstawie wyrazu ,,igła".

Dzieci zaznajomiły się z pracą pani krawcowej, obejrzały wyposażenie techniczne pracowni krawieckiej.

Była to okazja do obserwacji przyborów krawieckich, materiałów, wykrojów, zapoznawania się z fachowym słownictwem, poznania różnych maszyn do szycia.

Dzieci mogły dowiedzieć się, co szyje pani krawcowa, jakie są etapy powstawania gotowego ubrania i jak zostać krawcową.

To była bardzo ciekawa wycieczka, dzięki której dzieci zauważyły, jak wielką precyzją, sumiennością i cierpliwością musi wykazać się krawcowa w swojej pracy.

A po powrocie do szkoły dzieci rysowały ściegi krawieckie.

Mali Tropiciele serdecznie dziękują pani Joannie Zajdel za poświęcenie swojego czasu, pokazanie pracowni oraz zapoznanie ze specyfiką pracy krawcowej.