poniedziałek, 05 marzec 2018 11:55

Szkolny etap Konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć"

W dniach 27 lutego i 1 marca odbył się etap szkolny konkursu ”Uczę się bezpiecznie żyć”.

Najpierw w formie teoretycznej, a następnie praktycznej. Udział wzięło 12 uczniów z kl. VII oraz oddziałów gimnazjalnych.

Uczniowie przed udziałem w konkursie mogli zdobyć informacje i poszerzyć swoją wiedzy w tematyce zawartej w założeniach programowych konkursu.

Na gazetkach ściennych pojawiły się zagadnienia tegorocznego konkursu oraz szczegółowe opisy niektórych zagadnień. Poza tym odbyło się spotkanie z prowadzącymi nauczycielami.

Wszyscy uczniowie pisali test wiedzy o bezpieczeństwie, a następnie ci, którzy zdobyli ponad połowę punktów, zostali zakwalifikowani do części praktycznej konkursu.

Przy współudziale policjantów, energetyka oraz dyplomowanej pielęgniarki uczniowie przechodzili poszczególne stacje, na których musieli wykazać się odpowiednim zachowaniem w różnych sytuacjach.

Musieli zaprezentować swoje umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobie nieprzytomnej, wyziębionej, na szlaku górskim oraz zaprezentować resuscytację krążeniowo – oddechową, przedstawiali sposób zachowania się w płonącym lesie, wzywania służb ratunkowych na miejsce zdarzenia, umiejętności czytania tabliczek znamionowych urządzeń elektrycznych, rozpoznawania znaków drogowych oraz wiele innych sytuacji.

Suma punktów części teoretycznej i praktycznej wyłoniła zwycięzcę etapu szkolnego. Zwycięzcą został Łukasz Pietraszek z klasy IIIb gimnazjum, który będzie reprezentował szkołę w etapie rejonowym w Jeleniej Górze.