piątek, 29 wrzesień 2017 10:55

Goerlitz- projekt polsko-niemiecki

W dniach 18-21 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Oliwią Liro i p. Moniką Kapszewicz wzięli udział w polsko - niemieckim projekcie zorganizowanym przez Mittelschule Innenstadt Görlitz.

Młodzież, ze współpracujących ze sobą szkół z Chełmska Śląskiego, Zawidowa i Görlitz spotkała się aby wspólnie poznawać miasto Europastadt  Görlitz/ Zgorzelec.  Przez cztery dni uczniowie aktywnie uczestniczyli w różnego typu animacjach językowych i zabawach integracyjnych. Wspólnie poznawali miasto, jego zabytki oraz legendy z nim związane. Wieczorami w grupach wykonywali plakaty związane z projektem, przygotowywali krótkie inscenizacje do prezentacji na zakończenie projektu. Uczniowie na każdym kroku mieli możliwość integracji oraz rozwijania umiejętności posługiwania się językiem obcym. Nawiązywali nowe znajomości, odnawiali stare przyjaźnie, gdyż niektóre dzieci miały okazję spotkać się już wcześniej w Chełmsku. Niemieccy uczniowie uczyli się polskich słówek a polscy szlifowali język niemiecki w praktyce. Młodzież spędzała razem bardzo dużo czasu na twórczej zabawie.

Początek i zakończenie projektu odbyły się w auli Mittelschule Innenstadt Görlitz. Kolejne spotkanie odbędzie się w przyszłym roku, jego organizatorem będzie nasza szkoła.