piątek, 17 listopad 2017 10:02

Lekcja otwarta z języka polskiego

Było nowocześnie, zabawnie i merytorycznie. Lekcja otwarta, którą poprowadziła pani Joanna Gołębiowska wraz z uczniami klasy IIIb oddziałów gimnazjalnych,

prowadzona była z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Tablica interaktywna to bardzo dobre uzupełnienie procesu edukacyjnego oraz świetny sposób na zaangażowanie ucznia w pracy na lekcji.

Zaproszeni nauczyciele mieli sposobność zapoznać się z różnymi formami wykorzystania sprzętu multimedialnego w pracy z uczniem.

Pani Joanna Gołębiowska zastosowała różne środki przekazu, by udzielić uczniom odpowiedzi na pytanie "Dlaczego interpunkcja jest ważna?".

Wykorzystując internet uczniowie mogli wysłuchać krótkiego wywiadu z językoznawcą na temat zasadności stosowania interpunkcji.

Był czas na interaktywne ćwiczenia oraz mini konkurs z wykorzystaniem aplikacji kahoot. Uczniowie dostrzegli, że nawet telefon komórkowy  może stanowić interesujące narzędzie do nauki i mądrej zabawy.

Dziękujemy za bardzo interesującą lekcję.