poniedziałek, 15 listopad 2021 10:01

Szkoła do hymnu. Święto Niepodległości

"W historii Polski tak się składa,

był kiedyś ponad wiek niewoli. Jedenastego Listopada,

nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

by przez szacunek dla przeszłości,

ten dzień na zawsze dla Polaka,

pozostał dniem Niepodległości."

11 Listopada, to bardzo ważne święto państwowe, które rokrocznie obchodzone jest dla upamiętnienia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Święto to obchodzone jest bardzo uroczyście. Odbywają się m.in. specjalne defilady, inscenizacje historyczne, a także koncerty, podczas których można usłyszeć patriotyczne piosenki. W naszej szkole, 103 rocznicę Narodowego Święta Niepodległości obchodzili i ci najmłodsi patrioci oraz ci trochę starsi.

Tego dnia nie zabrakło symboli narodowych, filmów edukacyjnych oraz uczniów i wszystkich pracowników w galowych strojach i widniejących na ich sercach wstążek biało-czerwonych.

Tego dnia uczniowie klas 1-8 wzięli udział w akcji "Szkoła do hymnu" i wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Zawidowie, co roku pamięta o tych, którzy przez ponad wiek nie porzucili wiary w odzyskanie wolności dla Polski, bo 11 listopada, to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, a także symbol wiary i zwycięstwa.

Źródło: A.Ś