poniedziałek, 09 maj 2022 06:42

Zielona Szkoła

Dnia 24 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 2 i 3 rozpoczęli górską szkołę przygody. Dzieci wraz z paniami wyjechały na sześciodniową Zieloną Szkołę do Domu Wczasów Dziecięcych "Uroczysko" w Piechowicach. W czasie pobytu uczniowie uczestniczyli w atrakcyjnych zajęciach z wychowania fizycznego, przyrody, krajoznawstwa czy turystyki, nie zabrakło też zajęć z edukacji matematycznej i polonistycznej. Każdy dzień przynosił moc atrakcji, zajęcia sportowo-integracyjne odbywały się zawsze pod czujnym okiem instruktorów a wyprawy edukacyjne w Góry Karkonosze urozmaicał swoimi opowieściami przewodnik górski. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach sportowych z zakresu Team Building, rywalizowały na torze przeszkód, budowały szałasy czy pokonywały własne lęki w parku linowym. Lekcje dotyczące minerałów występujących na naszym terenie czy nauka posługiwania się mapą nieba, podchody połączone z odczytywaniem punktów na mapie i wywiadem reporterskim wśród mieszkańców Piechowic sprawiły uczniom wielką frajdę przynosząc zarazem cenną wiedzę. Głównym celem wyjazdu było wsparcie fizycznego i psychicznego rozwoju dzieci, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, integracja w grupie, budowanie poczucia własnej wartości, kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz kształtowanie postaw asertywnych i empatycznych.

Źródło: A.Ś