środa, 02 listopad 2022 07:25

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Licznie zgromadzeni goście podziwiali dzieci ubrane w stroje galowe i charakterystyczne birety. Pierw­szo­kla­si­ści w obec­no­ści swo­ich naj­bliż­szych, Dyrektora, Burmistrza Zawidowa i zaproszonych gości roz­po­częli występ, wzo­rowo tań­cząc polo­neza. Następnie przedstawili przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Na koniec publiczność nagrodziła dzielnych pierwszoklasistów gromkimi brawami. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pan Dyrektor Krzysztof Mach kładąc na ramieniu każdego dziecka „czarodziejskie pióro” dokonał uroczystego aktu pasowania na Ucznia. Pod koniec uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy, rożki obfitości od rodziców oraz upominek od Burmistrza Zawidowa p. Roberta Łężnego.

Źródło: KR

Wszyst­kim pierw­szo­kla­si­stom życzymy, aby ten dzień pozo­stał w ich pamięci jako wiel­kie prze­ży­cie i nie­za­po­mniana, rado­sna chwila.