środa, 28 wrzesień 2022 15:32

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży w kwocie 87 000 zł.

Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej będą zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób uczniowie naszej szkoły wykorzystują sprzęt i wyposażenie pozyskane dzięki programowi Laboratoria Przyszłości w celu rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności.

Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła drukarkę 3D, długopisy, klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami, statyw, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, aparat cyfrowy z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, narzędzia warsztatowe oraz meble do wyposażenia pracowni technicznej.