czwartek, 01 grudzień 2022 08:58

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w poniedziałek dołączyliśmy do obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka wraz z UNICEF. W całej szkole królował kolor niebieski, kolor który daje poczucie bezpieczeństwa i wzbudza w nas spokój. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania tego koloru we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka miały szczególny przekaz. Okazaliśmy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! PRZECIWDZIAŁAMY DYSKRYMINACJI I GŁOŚNO MÓWIMY O TOLERANCJI! Integrujemy się z uczniami z Ukrainy, którzy dołączyli do naszej szkoły i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy. Tego dnia klasy sportowe pokazały, że sport wspaniale łączy ludzi a w walce o dobro dzieci na świecie jest tylko jedna drużyna – „DRUŻYNA PRAW DZIECKA”.

Źródło:SU

Więcej w tej kategorii: « Robotyka Lampion adwentowy »